Zajęcia w Gironie, 18 września

Biedronki

Dzisiejszy dzień dla wszystkich był pełen emocji i ekscytacji. Po długiej wakacyjnej przerwie w końcu rozpoczęliśmy zajęcia w Szkole Polskiej w Gironie.
Pierwszą część zajęć spędziliśmy na poznawaniu naszych kolegów i koleżanek. Gry integracyjne sprawiły, że na twarzach każdego pojawił się szeroki uśmiech.
Po zapoznaniu się z nowymi kolegami i koleżankami stworzyliśmy wspólnymi siłami plakat naszej grupy. Współpraca szła nam doskonale. Każdy dodał jakiś oryginalny element od siebie. Dzieci miały okazję odrysować i ozdobić swoją dłoń jako symbol liścia na grupowym drzewie.


Nie zabrakło również biedronkowego elementu, który jest symbolem naszej grupy. Dzieci stworzyły fantastyczne kolorowe biedronki z papieru, bez problemu poradziły sobie nawet z wyklejaniem małych elementów.
Pozostając w tematyce zwierząt, zagraliśmy także parami w grę memory z obrazkami zwierząt leśnych, którą dzieci same przygotowały z plansz do wypychania.
Sobotni poranek upłynął nam produktywnie i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania :).


Martyna 

Motylki

Po słonecznych i długich miesiącach wakacyjnych, w Szkole Polskiej w Gironie odbyły się pierwsze zajęcia Motylków. Spotkaliśmy się w starym i nowym gronie, ale nadal w maseczkach i zachowując kowidowe środki ostrożności. Na początku zajęć przywitaliśmy się w obu grupach i poznaliśmy nowych kolegów i koleżanki. Do grupy Motylków dołączyli rodzeństwo,Krysia i Tadeusz oraz Hugo i Lara a także Pol.
Na początku zajęć, korzystając z ćwiczeń z projektu LITERKI pobawiliśmy się alfabetami. Ułożyliśmy znany nam alfabet kataloński a następnie alfabet polski, ale ze wszystkimi dwuznakami RZ, SZ, CI..., literkami z haczykami jak Ą czy Ę i uzbieraliśmy 44 różnych dźwięków i literówek w alfabecie i to było naprawdę bardzo wyczerpujące ćwiczenie, dlatego zrobiliśmy sobie po nim krótką przerwę na śniadanie i bliższe nas poznanie. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez naszych szkolnych ciasteczek, a na  podwórku bawiliśmy się w zabawy zręcznościowe.
Po śniadaniu kontynuując ćwiczenia projektowe bawiliśmy się z literami i słowami z kostką dydaktyczną i w czasie krótkiego turnieju językowego obie grupy zremisowały.

Na zajęciach rozmawialiśmy także o naszych zainteresowaniach, co było podstawą do rozmowy na temat piłki nożnej, zachowania kibiców na meczu i po za meczem, a co za tym idzie również rozmowa o polskich symbolach narodowych, które obecne są na meczach, turniejach i olimpiadach. Poznaliśmy Kodeks Kibica Reprezentacji i wiemy, że kibic wspiera kadrę narodową bez względu na wynik, czyli na dobre i na złe… Pamiętaj młody kibicu, chcesz by szanowano polskie symbole, szanuj symbole przeciwników.
A jako ciekawostkę dodamy, że jeśli mamy flagę zniszczoną i  zużytą  czy podartą z szacunku do tego symbolu nie wyrzucamy jej, ale możemy odesłać do Muzeum Hymnu Narodowego. Czy na szaliku czy na koszulce - noś z dumą polskie symbole narodowe. Wykonaliśmy również krótką pracę plastyczną w tym temacie.
Na zakończenie zajęć otworzyliśmy nowy sezon ogórkowy na książki czyli otworzyliśmy bibliotekę i wypożyczanie książek kontynuując projekt paszportowy. Tadeusz i Krysia powiększyli naszą bibliotekę o wspaniałe nowe pozycje książkowe, za które bardzo dziękujemy i które z pewnością chętnie przeczytamy.

Po zajęciach wielu z nas zabrało nowe lektury do domu, gdzie sami lub z pomocą mamy czy taty możemy poczytać po polsku.
Zapraszam serdecznie na kolejne zajęcia już w październiku.

Pamiętajmy o 5 zasadach naszego zachowania w szkole.
    1. ZACHOWUJEMY ZASADY ODLEGŁOŚCI I CZYSTOŚCI
    2. PRACUJEMY W CISZY
    3. NIE BIEGAMY PO KLASIE, NIE JEŹDZIMY KRZESŁAMI
    4. NIE PRZERYWAMY I UWAŻNIE SŁUCHAMY
    5. SZANUJEMY SIĘ WZAJEMNIE I POMAGAMY SOBIE

Pani Dominika

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kontakt

Rozkład zajęć 2022/2023

Co jest potrzebne aby zapisać dziecko do szkoły w Katalonii?