Kontakt


Szafka na busole:
http://szkolapolska.blogspot.com


Poczta elektroniczna:
ewa.hojna@gmail.com


Telefon:
+34-644407101


Adresy:
Barcelona
Castelldefels
Girona
Tarragona


Wizytówka:Barcelona (patrz mapa)
GPS: 41° 24' 25.1" N 2° 9' 18.3" E
La Salle Gràcia
Szkoła Polska
Ewa Hojna
Plaça del Nord, 14
Barcelona 08024
HiszpaniaCastelldefels (patrz mapa)
GPS: 41° 16' 48.7" N 1° 58' 18.8" E
Alemanísimo
Szkoła Polska
Ewa Hojna
Avinguda 310, 1 local 9
Castelldefels 08860
HiszpaniaGirona (patrz mapa)
GPS: 41° 58' 37.7" N 2° 48' 46.9" E
Col·legi Pere Coll (FEDAC Sant Narcís)
Szkoła Polska
Ewa Hojna
Carrer Pare Coll, 3
Girona 17005
HiszpaniaTarragona (patrz mapa)
GPS: 41° 08' 00.6" N 1° 14' 41.8" E
Col·legi La Salle
Szkoła Polska
Ewa Hojna
Avinguda dels Països Catalans, s/n
Tarragona 43007
Hiszpania

Komentarze

 1. Dzień dobry
  Chciałabym sie dowiedzieć o polskie liceum w Hiszpanii. Teraz uczę się w 2 klasie technikum. Proszę o odpowiedź na stronie. Pozdrawiam.
  Martyna

  OdpowiedzUsuń
 2. Martysiu,

  Obawiam się, że w Hiszpanii nie ma ani liceum, ani technikum polskiego. Przynajmniej na razie.

  Pozdrawiam serdecznie,

  Ewa Hojna

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Ewo,
  Od jakiego wieku dzieci moga uczestniczyc w polskiej szkole?
  serdecznie pozdrawiam,
  Aleksandra Hopper

  OdpowiedzUsuń
 4. Pani Aleksandro,

  W grupie młodszej znajdują się dzieci mniej więcej od 3 roku życia do 6 lat. Przeważnie są to dzieci, które urodziły się w Hiszpanii i w związku z tym mają problemy z mówieniem po polsku ale rozumieją wszystko bądź prawie wszystko. Z tego powodu musi być to mała grupa. W chwili obecnej mamy 4 dzieci i ewentualnie możemy powiększyć grupę jeszcze o 2 lub 3 maluszki. Podczas pierwszych spotkań rodzic może uczestniczyć częściowo lub w całości zajęć. Głównym warunkiem przyjęcia do Szkoły Polskiej jest chęć uczestnictwa dziecka.
  Pozdrawiam serdecznie i już prawie świątecznie,

  Ewa Hojna

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam panią pani Ewo.
  Piszę do pani, ponieważ latem jadę do Tarragony gdzie jest już mój mąż i pracuje jako kierowca. Jadę tam z dwójką naszych dzieci syn latem tj. w sierpniu ukończy 14 lat i uczy się obecnie w 1 klasie gimnazjum a córka jest w technikum w 2 klasie i w lipcu ukończy 18 lat. Oczywiście nasze dzieci są zachwycone wyjazdem jednak nie znają języka hiszpańskiego a uczą się od kilku lat angielskiego i niemieckiego. Mam pytanie czy moje dzieci zostaną wogóle przyjęte do hiszpańskich szkół i jak to będzie wyglądało. Czy będą puszczone zaraz na gorącą wode razem z hiszpanamii, czy będą miały jakiegoś tłumacza a i może są szkoły dla obcokrajowców gdzie są dzieci z różnych krajów i razem się uczą. Bardzo też proszę o odpowiedz czy w samej Tarragonie są jakieś szkoły dla moich dzieci. Bardzo się boję tego wyjazdu jednak jestem zmotywowana do działania.
  Pozdrawiam Grażyna Kujawsko-pomorskie Polska.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pani Grażyno,
  Rozumiem, że takie decyzje nie przychodzą łatwo i należy liczyć się z problemami i pewnymi niedogodnościami przynajmniej na początku. Jest jednak wiele zalet tym bardziej, jak się mieszka w Tarragonie czy okolicy. Wiem co piszę bo ja mieszkam kilkanaście kilometrów od Tarragony i raczej nie myślę się przenieść do innego regionu.
  A teraz kilka informacji na temat szkół. Po pierwsze, językiem wykładowym we wszystkich szkołach w Tarragonie, jak w całej Katalonii, nie jest hiszpański, tylko kataloński. Po drugie, na pewno Pani dzieci nie będą jedynymi osobami, które nie potrafią się komunikować w tym języku. Spowodowane jest to wzrastającym procentem emigracji. To wszystko spowodowało, że przez kilka pierwszych miesięcy nowo przybyłe dzieci otrzymują w szołach dodatkową, fachową pomoc przy nauce katalońskiego. Poza tym oczywiście uczestniczą w normalnych zajęciach z innymi dziećmi. Proszę tym się nie martwić bo dzieci polskie bardzo szybko przyswajają sobie ten język. Należy jednak pamiętać o przywiezieniu z Polski wszystkich stosownych dokumentów, jakie będą potrzebne przy zapisach do placówek edukacyjnych. Może też Pani poinformować swoje dziatwy, że poziom edukacji w Polsce jest o wiele wyższy niż w Hiszpanii.
  Pozdrawiam bardzo słonecznie,
  Ewa H.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pani Ewo bardzo dziękuję za miłe i słoneczne pozdrowienia i oczywiście optymistyczne wiadomości na temat edukacji moich dzieci. Pisała pani o dokumentach potrzebnych do przyjęcia do szkoły.Mam pytanie co jest potrzebne. Napewno świadectwo ukończenia klasy syna z gimnazjum i córki z technikum, czy może jeszcze z szkól podstawowych a i może jeszcze akty urodzenia dzieci i nie wiem czy to wszystko tłumaczyć na jęz. hiszpański trzeba w polsce.Bardzo proszę o fachową poradę z pani strony. Jednocześnie bardzo pani dziękuję i pozdrawiam z Inowrocławia.
  Grażyna.
  Ps. Mąż mówi, że ja bez jęz. nie znajdę pracy w Tarragonie. Jestem z zaw. laborantem pracowałam też w biurze czy naprawdę nie będzie dla mnie pracy nawet do jakiegoś sprzątania na początek ponieważ uczę się języka hiszpańskiego a po przybycie do Tarragony będę uczyć się katalońskiego i tylko na początek obojętnie jaką prace mogę podjąć. Jestem osobą aktywna i muszę coś robić nie umiem siedzieć bezczynnie w domu. Bardzo serdecznie panią pozdrawiam i czekam na wiadomość.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzień dobry
  Chciałabym się dowiedzieć o polskim liceum w Hiszpanii, konkretnie interesują mnie terany Barcelony i okolicy tego miasta. Mam 15 lat jest w 3klasie gim. i do liceum chciałabym chodzić w Barcelonie. Nie znam języka hiszpańskiego. Czy mogłabym znaleźć taki ogólniak. Jeśli tak to jak wygląda tok nauczania w takiej szkole???
  Proszę o odpowiedź na stronie.
  Pozdrawiam Dagmara :))

  OdpowiedzUsuń
 9. Dagmaro,
  Tak, jak już raz pisałam, na terenie Hiszpanii nie ma oficjalnych szkół średnich z wykładowym językiem polskim. W szkołach podstawowych, średnich i na uniwersytetach jedynym językiem wykładowym w Katalonii jest kataloński. Za kilka tygodni odbędą się w Hiszpanii wybory, których wynik może mieć oczywiście wpływ na decyzje dotyczące edykacji. Mimo to nie spodziewam się jakiś radykalnych zmian.

  Pozdrawiam już prawie wiosennie,

  Ewa Hojna

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam,
  Chciałabym zapytać o polonijne zespoły pieśni i tańca w Hiszpanii. Jestem z zamiłowania i wykształcenia instruktorem i choreografem polskich tańców ludowych i chętnie bym sie do jakiegoś zespołu przyłączyła. Niestety ciężko mi znaleźć informacje na ten temat.
  Pozdrawiam, Marcelina

  OdpowiedzUsuń
 11. Pani Grażyno,

  Przepraszam, że tak długo nie odpisywałam. Nie będę się rozpisywać na temat mijającego czasu bo wyjdą mi same banały. Właśnie przygotowuję artykuł na temat potrzebnych dokumentów do zapiania dziecka do szkoły. Mam nadzieję, że wkrótce go ukończę i będzie to praktyczna informacja dla Pani i dla innych polskich rodziców.
  Co do pracy chyba nie mam najlepszych wiadomości. Obecnie sytuacja na rynku pracy w Hiszpanii nie jest łatwa, bezrobocie sięga prawie 10%. Bez znajomości języka jest jeszcze trudniej. Nie oznacza to, że nie ma pracy. Należy być jednak cierpliwym i wiedzieć, jak i gdzie jej szukać. Tarragona na szczęście jest regionem turystycznym i przemysłowym tak też nie jest najgorzej.

  Pozdrawiam trochę deszczowo,

  Ewa Hojna

  OdpowiedzUsuń
 12. Pani Marcelino,

  A jaki region Hiszpanii Panią interesuje? Przyznaję, że Polonia w Hiszpanii nie jest roztańczona i to z kilku różnych powodów. Np. w Barcelonie istniał przez jakiś czas zespół Krakowiak ale pani choreograf się rozchorowała i nie było nikogo, kto by mógł poprowadzić i zdyscyplinować grupę. Z drugiej jednak strony nie ma za dużego zainteresowania tańcem ze strony Polonii.

  Pozdrawiam niedzielnie,

  Ewa Hojna

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam Pani Ewo,
  dziękuje za odpowiedź, mieszkam w Pamplonie, lecz dla zespołu, byłabym w stanie dojeżdżać na weekendowe próby np. do Barcelony (zakładam, że mieszka tam więcej polaków, niż w Pamplonie).
  W lipcu rozpoczynam organizowany przez UMCS w Lublinie, 3-letni kurs (kolejny...) dla choreografów, zajęcia trwają cały lipiec w tym, przyszłym i 2010 roku. Wręcz pale się do prowadzenia zajęć z polskich tańców ludowych, do szerzenia polskiej kultury ludowej w Hiszpanii :D

  Pozdrawiam,
  Marcelina

  OdpowiedzUsuń
 14. Dzień dobry!
  Jestem nauczycielką klas wczesnoszkolnych i przedszkolnych, oraz języka angielskiego dzieci w tym wieku. Jestem ciekawa czy w Hiszpanii funkcjonują polskie szkoły podstawowe i czy możliwe byłoby tam zatrudnienie na stanowisku nauczyciela. Byłabym bardzo wdzięczna za udzielenie informacji na ten temat. Dziękuję bardzo z góry i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. mój mąż pracuje w Hiszpanii ma dobra prace i nie chciała bym żeby zrezygnował przebywa w Barcelonie chciała bym tam do niego pojechać i zamieszkać ale córka zaczyna od wrzesnia zerówkę i czy miła by możliwość pójść tam do szkoły choć nie zna języka,i to mnie martwi najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 16. Powtarzam jeszcze raz, że nie ma w Hiszpanii oficjalnych szkół polskich. Wszystkie istniejące szkoły prowadzą zajęcia dodatkowe, uzupełniające i poza tym dzieci muszą uczęszczać do regularnych szkół hiszpańskich. W Katalonii jest ogromne zapotrzebowanie na nauczycieli języka angielskiego. Jednakże aby uczyć w jakiejkolwiek szkole powszechnej każdy nauczyciel musi przejść oficjalny egzamin z języka katalońskiego. Istnieją jednak jeszcze różnego rodzaju szkoły prywatne i akademie języka angielskiego gdzie taki egzamin generalnie nie jest wymagany.

  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 17. Pani Małgosiu,

  Pani córka nie tylko powinna iść do szkoły W Barcelonie ale nawet musi to zrobić. Już powyżej pisałam, że dzieci przybyłe z innych krajów otrzymują w szkołach specjalną pomoc przez kilka miesięcy. Pani córka na pewno nie będzie jedynym dzieckiem, które nie zna katalońskiego. Proszę zabrać wszystkie konieczne dokumenty z Polski i nie zwlekać z zapisaniem dziecka do szkoły bo potem może być problem ze znalezieniem miejsca. Poza tym zapraszam na sobotnie zajęcia w Szkole Polskiej.
  Udanych wakacji,

  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 18. moja corka ma 6 lat i od wrzesnia idzie do zerowki ,natomiast maz pracuje w madrycie tam i chciala bym tam pojechac na stale gdyz ma tam stalo prace ale niewiem czy w madrycie jest polska szkola do której by mogla uczęszczać moja córka .

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam Pani Ewo!
  Ja mam troszkę inne pytanie ,że polskich szkół nie ma w hiszpani całej hiszpani to jest zrozumiałe ale moje pytanie brzmi bo wiadomo ,ze po wejściu polski do unii mamy możliwośc kożystania nie tylko z paszportów tak samo i nasze nie pełnoletnie dzieci .Więc dokumentem identyfikacyjnym może być tylko paszport aby móc zapisać dziecko do szkoły hiszpańskiej czy mógł by być nasz polski dowód osobisty powtarzam chodzi tu o dowód dziecka .Syn ma 8 lat ale nie mam paszportu a chce zapisac go do szkoły w terrassa .Z góry dziękuję za poświęcenie swojego czasu .
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 20. Pani Izo,

  O wszystkich potrzebnych dokumentach przy zapisie dziecka do szkoły w Katalonii pisałam już 20 kwietnia. Bardzo proszę o odszukanie tego artykułu i przeczytanie go z uwagą.
  Tak, paszporty są potrzebne.

  Pozdrawiam słonecznie,

  Ewa Hojna

  OdpowiedzUsuń
 21. Jeszcze raz powtarzam, że nie ma w Hiszpanii regularnej polskiej szkoły. Natomiast w Madrycie znajdują się dwie szkoły polskie, które też prowadzą zajęcia dodatkowe czy uzupełniające. Informacje można poszukać w Internecie albo zgłosić się do Ambasady RP w Madrycie.

  Ewa Hojna

  OdpowiedzUsuń
 22. Witam serdecznie bardzo chciałabym, aby moja córka uczęszczała na jakieś zajęcia z jezyka polskiego ponieważ zależy mi aby poznała gramatykę, historię i geografię polski. Moja córka ma pięć lat, jednak biegle mówi po polsku bo do trzeciego roku życia wychowywała sie w polsce. Już trzeci rok chodzi do przedszkola katalonskiego i nie miała problemu z zaklimatyzowaniem się i poznaniem języka pisze to dlatego bo jak wynika z pytań, wiele mam boi się posłać swoje dziecko do szkoły zagranicznej, ale zapewniam dzieci szybko wchodzą w nowe srodowisko znam to na przykładzie swojej córki. Mam pytanie czy każdy może przyjechać na Pani zajęcia, co jest potrzebne i czy trzeba się z kimś wcześniej skontaktować. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 23. Mam pytanie razem z mężem mamy zamiar wyjechać w tym roku do Hiszpanii. .Mam syna w drugiej klasie gimnazjum i drugiego w klasie 5 tej szkoły podstawowej. Chciałabym żeby dzieci po wakacjach poszły tam do szkoły ale dopiero zaczynają naukę języka Hiszpańskiego. Jak to tam wygląda. Proszę o odpowiedz.

  OdpowiedzUsuń
 24. Proszę Pani,

  Jeżeli przyjeżdżają Państwo do Katalonii to językiem wykładowym w tutejszych szkołach jest język kataloński a nie hiszpański. Poza tym polecam przeczytać mój artykuł z 20 kwietnia 2008, gdzie znajdzie Pani kompletną informację dotyczącą potrzebnych dokumentów przy zapisywaniu dziecka do szkoły. Jeżeli wybrali Państwo inny region to polecam skontaktować się z kimś, kto tam mieszka.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 25. Droga Pani Ewo,
  Jestem studentką drugiego roku na międzynarodowym uniwersytecie w Barcelonie. Odbywam praktyki, dzięki którym opłacam część mojego czesnego co uniemożliwia mi pracę w dniach roboczych jednakże poszukuję dodatkowej pracy na weekendy (wliczając piątek po godzinie 14:30)lub wieczory. Chciałabym dowiedzieć się czy poszukujecie Państwo pracowników i o jakim profilu zawodowym. Posługuję się biegle językiem angielskim i posiadam dobrą znajomość hiszpańskiego. Przyjmę każdą ofertę. Dziękuję i czekam na odpowiedź.
  Pozdrawiam,
  Aleksandra

  OdpowiedzUsuń
 26. Pani Aleksandro,

  Dziękuję bardzo za zainteresowanie naszą szkołą ale w chili obecnej nie poszukujemy opłacanego nauczyciela. Natomiast wczelka pomoc woluntariacka jest mile widziana.

  Pozdrawiam słonecznie,

  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 27. Pani Ewo,
  Mój syn kończy gimnazjum w Anglii, tzw.11 klasę.Teraz wyjeżdżamy do Barcelony.W zwiazku z tym moje pytanie:Czy syn powinien powtarzać ostatni rok nauki w Hiszpani żeby kontynuować dalszą naukę(liceum)? Jeśli nie, to jakie dokumenty muszę mieć z angielskiej szkoły?Problemem może być to,że w Anglii nie ma zakończenia roku szkolnego, ani też świadectw.Proszę o pomoc.Pozdrawiam,Małgosia

  OdpowiedzUsuń
 28. Bardzo mi przykro ale nie potrafię pomóc. Moja skromna wiedza ogranicza się do nauczania początkowego i podstawowego. W związku z tym radzę skontaktować się z Panem Darkiem z Punktu Informacyjnego dla tutejszej Polonii. E-mail: punktbcn@gmail.com
  Pomoc i informacje otrzymane z Punktu Informacyjnego w Barcelonie są bezpłatne.

  Pozdrawiam serdecznie,

  Ewa Hojna

  OdpowiedzUsuń
 29. Witam .Latem wyjeżdzam z mężem idzieckiem do bigues. Mam 10 letnią córeczke .Gzie mam ją ja zapisać do szkoły, jak bedzie to wygladalo ponieważ moje dziecko nie umie j.hiszpańskiego lub katalońskiego .Bardzo sie martwie tym iz moje dziecko sobie nie poradzi .Proszę o rade co mam robic .Dziękuje.

  OdpowiedzUsuń
 30. Proszę Pani,
  Najłatwiej dla Pani i dla dziecka będzie zapisanie córki w szkole, która znajduje się najbliżej domu. Niestety nie wiem dokładnie kiedy Państwo przyjeżdżają i może się zdarzyć, że już nie będzie miejsca w takiej szkole. Po przyjeździe polecam skontaktować się z Panem Darkiem z Punktu Informacyjnego dla tutejszej Polonii. On z pewnością pomoże przejść te procedury.
  Jak już wspominałam w poprzednich komentarzach nowo przybyłe dzieci otrzymują specjalną pomoc w szkołach, która polega na najszybszej nauce języka katalońskiego, języka oficjalnego tutejszych szkół. Generalnie nauczyciele pozostałych przedmiotów mają na uwadze takie sytuacje przy egzaminach i ocenach. Proszę się nie martwić i zadbać o wszystkie niezbędne dokumenty, które należy przywieźć z Polski. Poza tym po przyjeździe niezwłocznie należy się zameldować ponieważ bez meldunku dziecko nie zostanie przyjęte do żadnej szkoły.

  Pozdrawiam serdecznie,

  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 31. Witam Pani Ewo.
  Pytanie moje dotyczy istnienia w Barcelonie podstawowych szkół prywatnych. Corka nasza ma 6 lat i myślimy o wyjeździe w ten rejon, lecz przeraża nas wspomniany niższy poziom nauki w szkołach. Czy poziom nauczania w szkołach prywatnych jest wyższy niż w publicznych, czy podstawowym językiem jest również kataloński a nie hiszpański, oraz jakie są orientacyjne koszty czesnego. Czy w szkołach państwowych/prywatnych jest dużo zajęć dodatkowych, czy trzeba je organizować we własnym zakresie.

  Będziemy wdzięczni za informację
  Pozdrawiam serdecznie
  Sylwia

  OdpowiedzUsuń
 32. Dzień dobry
  Mam na imię Adrian i mam 14 lat. Tego roku idę do 2 klasy gimnazjum.
  Chciałbym się zapytać o naukę w szkole polskiej w Barcelonie na rok szkolny 2011/2012.
  Czy dałbym radę w szkole w hiszpanii ??? Czy mogła by mi pani odpisać na tej stronie coś niecoś o takiej szkole ?? Bardzo proszę !

  OdpowiedzUsuń
 33. Dzień dobry Adriania,
  Nie wiem czy mogę Ci w czymś pomóc bo nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam Twoje pytania. Szkoła Polska w Barcelonie nie prowadzi zajęć regularnych tylko sobotnie. Jeżeli chcesz kontynuować naukę w Barcelonie to musiałbyś zapisać się do jednego z tutejszych, katalońskich gimnazjów z katalońskim, jako językiem wykładowym. Czy dałbyś radę? Na to pytanie to musisz sobie odpowiedzieć sam.
  Pozdrawiam serdecznie,

  Ewa H.

  OdpowiedzUsuń
 34. Dobry wieczór,
  Orientuje się Pani może, czy po zakończeniu gimnazjum można iść do hiszpańskiej szkoły i zacząć Bachillerato? Byłam w Ministerstwie edukacji i powiedzieli mi, iż moja córka musiałabym pójść i zrobić ostatni rok E.S.O.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 35. Obawiam się, że tak może być, jak poinformowało MEN. Wynika to z tego, że tutejsze ESO trwa 4 lata. Poza tym aby kontynuować naukę w bachillerato należy zdać egzamin po czwartym roku ESO.

  Pozdrawiam,

  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 36. Dzień dobry


  Czy coś Pani wiadomo na temat wprowadzenia języka hiszpańskiego jako wykładowego obok katalońskiego ?

  OdpowiedzUsuń
 37. Tak język kataloński, jak hiszpański są językami oficjalnymi w Katalonii. W związku z tym, język hiszpański może też być językiem wykładowym w szkołach. Aczkolwiek wybór języka wykładowego zależy od każdej szkoły.

  Pozdrawiam,

  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 38. Dzień dobry
  Proszę panią mam 12 lat i własnie za niedługo przeprowadzam się do hiszpanii. Chciałabym się dowiedzieć czy w hiszpanii przyjmują dzieci od półrocza i jaki poziom szkół jest w valencji proszę o pomoc. a i jeszcze jedno czy oprócz tego że bende chodzić do szkoły bendze mieć jakieś lekcje hiszpańskiego (dodatkowe)?

  Ola Tomaszewska

  OdpowiedzUsuń
 39. Olu,

  Bardzo mi przykro ale nie potrafię odpowiedzieć na te wszystkie pytania dlatego, że nie znam systemu edukacji w Walencji. W związku z tym radzę szukać informacji w oficjalnych placówkach, które znajdują się w tym regionie Hiszpanii.

  Pozdrawiam serdecznie,

  Ewa H.

  OdpowiedzUsuń
 40. Witam,

  Chciałam zpytać, kiedy/w jakich godzinach mozliwy jest chat z dyrektorem bądź nauczycielem?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 41. Niestety nie mogę podać dokładnej godziny. Proszę próbować w godzinach wieczornych bądź przesłać mi e-mail na który z pewnością odpowiem.

  Pozdrawiam,

  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 42. Dzien dobry. Chcialabym sie dowiedziec kiedy sa zapisy do szkoly polskiej dla dzieci gdysz mam dwoje dzieci ,chlopiec ma 3 latka i corka prawje 8 i maja problem z mawa polska.Dziekuje i pozdrawjam

  OdpowiedzUsuń
 43. Oficjalne zapisy do Szkoły Polskiej na rok szkolny 2012 - 2013 rozpoczną się pod koniec sierpnia. Umieszczę informację w blogu. Aczkolwiek już teraz można sobie zarezerwować miejsce przesyłając mi dane dzieci na mój adres e-mailowy.
  Pozdrawiam już prawie wakacyjnie,

  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 44. Z tego co widzę to tym blogiem jest bardzo duże zainteresowanie. Sam na pewno na ten blog wrócę.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Rozkład zajęć 2020/2021

Polecamy: „Księżycowy koncert” i „Wielki wyścig”, Adama Bahdaja