Międzynarodowe Spotkanie Szkoleniowe w ramach realizacji projektu ,,Kompendium nauczyciela - psychologiczne i pedagogiczne aspekty pracy’’ realizowanego w ramach programu Erasmus plus -¨Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk. Partnerstwa na rzecz gotowości do edukacji cyfrowej.¨

W dniach 10 - 12 września 2021 roku  odbyło się w Torredembarra ( Hiszpania ) Międzynarodowe Spotkanie Szkoleniowe w ramach realizacji projektu ,,Kompendium nauczyciela - psychologiczne i pedagogiczne aspekty pracy’’ realizowanego w ramach programu Erasmus plus - KA2 - ¨Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk. Partnerstwa na rzecz gotowości do edukacji cyfrowej.¨


Gospodarzem spotkania była nasza instytucja Associació Cultural Escuela Polaca (Stowarzyszenie Kulturalne Szkoła Polska ) w ramach którego działają Szkoły Polskie w Barcelonie, Tarragonie, Gironie i Castelldefels.
W szkoleniu wzięły udział wszystkie organizacje partnerskie:
- Fundacja Polskiej Akademii Nauk Społecznych i Humanistycznych (Polska - koordynator projektu)
- Polish Academy of Social Sciences and Humanities (Zjednoczone Królestwo)
- Consiglio dell’Istruzione in lingua Polacca in Italia( Włochy)
- Associació Cultural Escuela Polaca (Hiszpania)
Z naszej instytucji uczestnikami szkolenia  była kadra pedagogiczna ze wszystkich szkół podległych Stowarzyszeniu oraz praktykantki aktualnie odbywające praktyki w naszych placówkach.

Pierwszego dnia organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników  wycieczkę do przepięknej Tarragony i okolic. Przespacerowaliśmy po wyjątkowym akwedukcie rzymskim Puente del Diablo, następnie udaliśmy się do centrum miasta gdzie zobaczyliśmy kolejne zabytki takie jak amfiteatr i cyrk rzymski, katedrę, sukiennice średniowieczne, pomnik Castellers, itp.

Następny dzień zgodnie z programem szkoleń, rozpoczęliśmy od prezentacji instytucji goszczącej oraz instytucji partnerskich uczestniczących w projekcie. Następnie wykład i ćwiczenia poprowadziła pani dr Aleksandra Jędryszek – Geisler na temat  wykorzystania inteligencji wielorakich w praktyce szkolnej. Po przerwie kawowej w czasie której mogliśmy wymienić się doświadczeniami z naszych placówek i naszej pracy dydaktycznej pani dr Ewa Wojtowicz omówiła zagadnienia związane ze szkołą jako środowiskiem wspierającym rozwój zawodowy uczniów. Po obiedzie odbyło się kolejne szkolenie poprowadzone przez panią mgr Mirosławę Lipka na temat Jak zapewnić rozwój edukacyjny wszystkim uczniom w klasie?
Uwieńczeniem pracowitego dnia była wspólna kolacja gdzie przy jednym stole mogliśmy degustować smakołyki hiszpańskiej kuchni. Spotkanie to miało charakter integracyjny, ale także  posłużyło wymianie poglądów i doświadczeń.
Kolejny dzień i kolejne szkolenia to:
Agresja dzieci i młodzieży, a klimat społeczny szkoły
poprowadzone przez panią dr Aleksandrę Jędryszek – Geisler oraz Obsługa platformy e-learningowej i prace z narzędziami cyfrowymi przedstawione przez pana Mateusza Geisler.
Na zakończenie spotkania szkoleniowego odbyło się spotkanie koordynatorów oraz osób odpowiedzialnych za rezultaty pracy intelektualnej w projekcie.

Końcowym i jakże miłym akcentem, było wspólne zdjęcie wszystkich uczestników projektu i poczęstunek niespodzianka - tort z flagą Unii Europejskiej.
Bardzo dziękujemy wykładowcom i wszystkim uczestnikom spotkania szkoleniowego za wspaniałą atmosferę w czasie tych kilku dni.




Projekt ,,Kompendium nauczyciela - psychologiczne i pedagogiczne aspekty pracy’’ jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus Plus.


 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rozkład zajęć 2024/2025

Kontakt

Co jest potrzebne aby zapisać dziecko do szkoły w Katalonii?