II Międzynarodowe Spotkanie Projektowe “Innowacje pedagogiczne w edukacji polonijnej. Wspieranie kompetencji nauczycieli w środowisku dwu i wielojęzycznym”. WŁOCHY, PADWA 21-22.10.2023

 II Międzynarodowe Spotkanie Projektowe
“Innowacje pedagogiczne w edukacji polonijnej.
Wspieranie kompetencji nauczycieli w środowisku dwu i wielojęzycznym”.
WŁOCHY, PADWA  21-22.10.2023

II Międzynarodowe Spotkanie Projektowe w ramach realizacji projektu nr 2022-1-PL01-KA220-SCH-000086408. https://wse.amu.edu.pl/wiadomosci/na-glowna/nowy-grant-europejski-na-lata-2022-24-na-wydziale-studiow-edukacyjnych

 
W spotkaniu udział wzięły instytucje partnerskie:
• Włochy -  Consiglio dell'Istruzione in lingua Polacca in Italia-  gospodarz spotkania
• Polska  - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
• Hiszpania - Associació Cultural Escuela Polaca
• Islandia -  Pólski Skólinn i Reykjavik
• Turcja - Polonyalılar Kültür ve Eğitim Derneği
  

Było to spotkanie projektowe (MSP II) i jego celami były aspekty organizacyjne,  podsumowanie współpracy zespołu, a także przekazanie informacji koniecznych do właściwego kontynuowania działań i administracji projektem.

Organizator spotkania zaprezentował działalność swojej placówki pozwalając nam na szersze poznanie funkcjonowania Szkoły Języka i Kultury Polskiej w Padwie, która działa w ramach AIPP /Associazione Italo – Polacca Padova/.

Podczas prezentacji poznaliśmy wiele ważnych i ciekawych pomysłów jakie realizuje szkoła zdobywając tym samym coraz większe zainteresowanie nauką języka ojczystego wśród dzieci mieszkających we Włoszech.

W czasie dwudniowego spotkania odbył się cykl  warsztatów integracyjno – menadżerskich, które prowadziła dr Michalina Kasprzak -UAM Poznań
/ Administracja i integracja w międzynarodowym zespole projektowym - I,II,III część/ oraz dr Joanna Sikorska - UAM Poznań / Wykorzystanie narzędzi online w pracy projektowej – I,II,III część/.

Poznaliśmy również ciekawe wyniki ewaluacji cząstkowej z odbytych już spotkań szkoleniowych (Hiszpania, Islandia), które metodą statystyki opisowej przedstawił dr Mateusz Marciniak /UAM Poznań/.
W programie spotkania było również zwiedzanie najstarszego na świecie Ogrodu Botanicznego w Padwie, założonego w 1545 roku.

Dziękujemy gospodarzom za gościnność, całemu zespołowi za wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz wspaniałą atmosferę.


Joanna Tylek

Projekt „Innowacje pedagogiczne w edukacji polonijnej. Wspieranie kompetencji nauczycieli w środowisku dwu i wielojęzycznym” jest dofinansowany przez Unię Europejską.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kontakt

Rozkład zajęć 2022/2023

Co jest potrzebne aby zapisać dziecko do szkoły w Katalonii?