II Międzynarodowe Spotkanie Szkoleniowe w ramach projektu " Kompendium nauczyciela - psychologiczne i pedagogiczne aspekty pracy"

W dniach 06 - 10.05.2022 r. w Londynie (Wielka Brytania) odbyło się II Międzynarodowe Spotkanie Szkoleniowe dla pracowników instytucji partnerskich w ramach realizacji projektu" Kompendium nauczyciela - psychologiczne i pedagogiczne aspekty pracy ’’ realizowanego w ramach projektu Erasmus Plus - KA2 - Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk; Partnerstwa na rzecz gotowości do edukacji cyfrowej. Gospodarzem spotkania była " Polish Academy of Sciences and Humanities " ( Wielka Brytania).

Organizacjami partnerskimi uczestniczącymi w spotkaniu były:
Consiglio dell Istruzione in Lingua Polacca ( Włochy),
Fundacja Polskiej Akademii Nauk Społecznych i Humanistycznych, Polska
Associacio Cultural Escuela Polaca ( Hiszpania)
Z naszego Stowarzyszenia udział wzięły: Ewa Hojna , Maria Kołomyjec i  Michalina Kasprzak.
W czasie pierwszego dnia spotkania po prezentacji instytucji goszczącej (PASSH) oraz instytucji partnerskich uczestniczących w projekcie odbyły się następujące szkolenia:   
-Wykorzystanie inteligencji wielorakich w praktyce szkolnej cz.2 - dr Aleksandra Jędryszek - Gejsler
-Kompetencje psychospołeczne nauczycieli i dyrektorów - dr Ewa Wojtowicz
-Relacje nauczyciel - uczeń - mgr Klaudia Mucha - Iwaniczko
Po przerwie obiadowej miała miejsce wymiana dobrych praktyk oraz rozmowy z partnerami projektu na ważne zagadnienia pracy dydaktycznej.
Wieczorem gospodarze zaprosili nas na polską kolację do restauracji mieszczącej się w Polish Social and Cultural Association (POSK), gdzie przy dźwiękach polskich utworów kosztowaliśmy polskie dania.  
Drugi dzień spotkania minął na kontynuacji szkoleń, których tematyką były:
- Obsługa platformy e-learningowej i praca z narzędziami cyfrowymi - lic. Mateusz Geisler
- Uczeń jako ofiara przemocy seksualnej - dr Aleksandra Jędryszek - Gejsler
Drugiego dnia kontynuowaliśmy wymianę dobrych praktyk.
Trzeci dzień spotkania poświęcony był kulturowemu poznawaniu Londynu. Rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Londynu. Oglądając bardzo interesującą wystawę podzieloną na ery historyczne (okres przed powstaniem Londynu, rzymski Londyn, średniowieczny Londyn, plaga i pożar, wojna oraz inne okresy w historii Londynu, aż po czasy współczesne) mieliśmy okazję zapoznać się z bogatą historią tego pięknego miasta.
Z muzeum udaliśmy się na spacer po stolicy. Dotarliśmy nad Tamizę i wędrując wzdłuż niej podziwialiśmy Wieżę zegarową Big Ben, London Eye i piękne mosty nad Tamizą.
Dziękujemy organizacji goszczącej (Polish Academy of Sciences and Humanities) za gościnność, a wszystkim partnerom projektu za wspaniałą atmosferę spotkania.

Projekt " Kompendium nauczyciela - psychologiczne i pedagogiczne aspekty pracy" trwa od 01.03.2021 do 28.02.2023 i jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rozkład zajęć 2024/2025

Kontakt

Co jest potrzebne aby zapisać dziecko do szkoły w Katalonii?