Girona, zajęcia 22 stycznia

Biedronki

Nasze drugie zajęcia w styczniu poświęciliśmy na rozmowy o zimie. Dzieci z wielką radością podzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi ze sportami zimowymi i lepieniem bałwanów.
Zajęcia rozpoczęliśmy od filmiku edukacyjnego na temat powstawania śniegu, migracji ptaków a także snu zimowego niektórych zwierząt. Wykonaliśmy piękne zimowe obrazki, używając przy tym tylko palców.
Ćwiczeń manualnych nie zabrakło nam także przy wyciskaniu z kart pracy różnych postaci i elementów przedstawiających najpopularniejsze sporty zimowe. Każde z dzieci ułożyło oryginalne historie dotyczące swoich postaci.

Niestety na dworze nie znaleźliśmy śniegu, dlatego naszego bałwanka zrobiliśmy z papieru. Nasz oczarowany różnymi kolorami bałwanek dostał także sanki i był gotowy ruszać w świat.
Nie zapomnieliśmy o naszych Babciach i Dziadkach w ich wyjątkowym dniu. Zaśpiewaliśmy dla nich najpiękniej jak potrafiliśmy piosenkę. Mamy nadzieję, że usłyszeli nas z Polski :).
Na zajęciach poznaliśmy również fantastyczną bohaterkę jednego z wierszy Jana Brzechwy - Kaczkę Dziwaczkę. Przypomnieliśmy sobie kim był Jan Brzechwa i z pomocą Maxa i Leo przeczytaliśmy wiersz o Magiku.
W dobrych humorach udaliśmy się do domów, a teraz z niecierpliwością czekamy na sobotnie zajęcia.

Martyna

Motylki 

W tę słoneczną sobotę spotkaliśmy się Szkole Polskiej w Gironie w dość sporym gronie. Dziś na zastępstwo przyszła  do nas pani Dominika, więc zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności i przypomnienia naszych imion.
Następnie przeszliśmy do właściwego tematu zajęć, a mianowicie Dnia Babci i Dnia Dziadka. Ustaliliśmy kiedy obchodzimy święto dziadków w Polsce ze zwróceniem uwagi na zapis świąt wielką literą. Kolejno uczniowie opowiadali o swoich dziadkach i babciach, o tym jak się nazywają, kim dla nich są, dlaczego są to tak ważne dla nich osoby. Rozmawialiśmy również co babcia i dziadek, umieją robić, w co można się z nimi bawić.
Kolejnym etapem zajęć była zabawa pantomimiczna. Chętni uczniowie prezentowali czynności jakie najczęściej wykonuje ich babcia lub dziadek, np. wałkowanie ciasta, sprzątanie, naprawa auta. Pozostała część dzieci próbowała odgadnąć co to za czynność. Była to doskonała zabawa.
Następnie przeczytaliśmy wiersz Wandy Chotomskiej „ Wiersz dla babci” oraz tekst Doroty Gellner „Dla dziadka”. Po lekturze i omówieniu tekstów, zapisywaliśmy imiona naszych dziadków na tablicy oraz związane z nimi konotacje.
W dalszej części zajęć rozmawialiśmy na temat tego, czy dziadkowie dostali coś od naszych uczniów w ubiegłym roku i o pomysłach na prezenty dla nich. Wspólnie ustaliliśmy, że doskonałym podarunkiem będą laurki, które będzie można dziadkom przesłać listownie. Uzupełnieniem laurek stały się piękne papierowe tulipany, które powstały dzięki pomocy i zaangażowaniu naszej koleżanki Asi.


Uczniowie chętnie wycinali serca z papieru i ozdabiali laurki kredkami i flamastrami. Napisaliśmy także wspólnie życzenia dla naszych seniorów na tablicy, które stały się doskonałym uzupełnieniem prac plastycznych.
Powiem tylko, że praca nad tulipanami i laurkami tak bardzo zajęła naszych uczniów, że prawie zapomnielibyśmy o wyjściu na szkolne podwórko.
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i uśmiechu oraz wielu wspólnych zabaw z wnuczkami.


Pozdrawiam serdecznie,
Dominika W.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kontakt

Rozkład zajęć 2022/2023

Co jest potrzebne aby zapisać dziecko do szkoły w Katalonii?