Zaproszenie na warsztat dla rodziców z rodzin wielojęzycznych polskich i mieszanych mieszkających w Katalonii: „Dziecko w rodzinie wielojęzycznej - jak wspierać jego rozwój… nie tylko językowy.”

Zapraszam serdecznie rodziców na bardzo ciekawy, bezpłatny warsztat, który odbędzie się w Szkole Polskiej w Barcelonie w sobotę, 25 stycznia. Więcej informacji poniżej. Zainteresowane osoby proszę o potwierdzenie mi e-mailem (ewa.hojna@gmail.com) uczestnictwa do 20 stycznia. Ograniczona ilość miejsc. 

Warsztat dla rodziców z rodzin wielojęzycznych polskich i mieszanych mieszkających w Katalonii: „Dziecko w rodzinie wielojęzycznej - jak wspierać jego rozwój… nie tylko językowy.” 

Zapraszamy na unikatowy, 3,5-godzinny warsztat skierowany do rodziców dzieci wielojęzycznych i/lub wielokulturowych mieszkających w Katalonii. 
Znajomość kilku języków i kontekstów kulturowych to prawdziwa super moc! Z drugiej strony zanurzenie od małego w wielu językach może wprowadzać dzieci w pewne zagubienie. 

Celem warsztatu jest dostarczenie wiedzy i wsparcie rodziców w korzystaniu z językowego i kulturowego potencjału rodziny. Będziemy rozmawiać o rozwoju dzieci, o tym jak pomagać im w kształtowaniu kompetencji językowych i jak korzystać z potencjału wielokulturowej rodziny. Będziemy przyglądać się też trudnościom, które mogą napotkać na swojej drodze zarówno rodzice jak i dzieci. Omówimy sposoby radzenia sobie z nimi. Rodzice zapoznają się też z konkretnymi narzędziami i metodami wspierającymi motywację dzieci do nauki języka polskiego i innych języków obecnych w rodzinie. 
Prosimy o przybycie na zajęcia bez dzieci. 

Językiem wykładowym podczas warsztatu będzie język polski (jeśli będzie taka potrzeba z elementami kastylijskiego i/lub angielskiego). 

Data i czas trwania: Warsztat zaplanowany jest na 3,5 godziny i odbędzie się 25 stycznia 2020r. w godzinach 10.00 – 13.30 

Miejsce zajęć: Szkoła Polska w Barcelonie: La Salle Gràcia Plaça del Nord, 14 

Prowadząca warsztat: Zuzanna Rejmer – psycholożka międzykulturowa. Od kilkunastu lat pracuje z rodzinami, dorosłymi i dziećmi z rodzin wielokulturowych i wielojęzycznych. Prowadzi warsztaty i konsultacje indywidualne. Szkoli również psychologów, pedagogów i nauczycieli. Realizuje projekty edukacyjne w szkołach i przedszkolach. Pomaga też cudzoziemskim dzieciom w polskich szkołach w budowaniu zrównoważonej wielojęzyczności, a także rodzinom polskim powracającym z zagranicy do kraju. Autorka narzędzia wspierającego naukę języka polskiego u dzieci wielojęzycznych: „Dzienniczek- słowniczek”. Prywatnie współtworzy wielojęzyczną i wielokulturową rodzinę i jest mamą dwujęzycznej Laury mówiącej po hiszpańsku i polsku. Dla rodzin polsko-hiszpańskich mieszkających w Polsce stworzyła Akademię Rodzin Dwujęzycznych (Academia de Familias Bilingües). 

Warsztat sfinansowany ze środków Konsulatu Generalnego RP w Barcelonie


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rozkład zajęć 2024/2025

Kontakt

Co jest potrzebne aby zapisać dziecko do szkoły w Katalonii?