Spotkanie wielkanoce i Rodzinne Malowanie Jajek w Szkole Polskiej w Tarragonie, 18 marca

W dniu 18 marca 2023 w Casal Municipal w Torredembarra o godzinie 11, odbyło się kolejne Spotkanie Wielkanocne oraz konkurs Rodzinne Malowanie Jajek zorganizowane dla uczniów, rodziców ze Szkoły Polskiej w Tarragonie oraz dla
Polaków i Polonii z prowincji Tarragona.  Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Konsul Nina Musiał. Tradycją się już stało, że rodziny w tym dniu przynoszą świąteczne potrawy oraz koszyczki ze Święconką. Wspomniany już konkurs Rodzinnego Malowania Jajek z roku na rok nabiera mocy, gdyż uczestnicy wręcz prześcigają się w pomysłach na dekoracje. Rywalizacja jest na najwyższym poziomie, poprzez malowanie, naklejki, wycinanki... rodziny starają się wypaść jak najlepiej, gdyż ręcznie robione prezenty dodają jeszcze większego zacięcia walki.
Tuż po przeliczeniu punktów i wręczeniu trzem rodzinom tegorocznych nagród, poduszek z motywem kurek, uczniowie wraz z nauczycielkami i praktykantami przedstawiły specjalnie przygotowany program na ten dzień. Jako pierwsze wystąpiły Sikorki z Panią Gabrysią prezentując taniec ludowy Krakowiak.


Ubrani w krakowskie stroje ludowe ochoczo zatańczyli i na koniec się pięknie ukłonili. Następnie najstarsza grupa Orły pod opieką Pani Karoliny wyrecytowała życzenia świąteczne. Kolejna grupa, Kukułki z  Panią Gosią zaprezentowała Przybyli ułani pod okienko. Na zakończenie wszystkie grupy przebrane za kaczki przedstawiły Kaczkę Dziwaczkę. Brawo dla wszystkich!!!  Nie mogło zabraknąć wielkanocnej niespodzianki. Czekoladowy zajączek czekał dla wszystkich dzieci, i tych małych i tych dużych. Po naszym przedstawieniu była też okazja do wspólnego grania w gry planszowe z jedną z rodzin polsko- hiszpańską oraz kącik do rysowania. 

Rodzinne spotkanie wielkanocne było też dobrą okazją do poinformowania rodziców i zaproszonych gości o nowym projekcie europejskim w którym nasza instytucją bierze udział: „Innowacje pedagogiczne w edukacji polonijnej. Wspieranie kompetencji nauczycieli w środowisku dwu i wielojęzycznym” , który jest dofinansowany przez Unię Europejską. Mogliśmy bezpośrednio podzielić się tą wiadomością i odpowiedzieć na pytania. Przede wszystkim ciekawość wzbudziła informacja o partnera z takich krajów jak Turcja, Islandia, Włochy i Polska. Mogliśmy już też opowiedzieć przebieg pierwszego spotkania, które odbyło się w lutym w Poznaniu, u głównego koordynatora.


Spotkanie miało charakter biesiadny, wspólne rozmowy, muzyka, zabawy dzieci jeszcze bardziej nas wszystkich scaliły i uświadomiły nam  jak ważne jest pielęgnowanie polskich tradycji.
Jeszcze raz dziękujemy za przybycie i życzymy Wesołego Alleluja!!!

 

Grono pedagogiczne Szkoły Polskiej w Tarragonie


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rozkład zajęć 2024/2025

Kontakt

Co jest potrzebne aby zapisać dziecko do szkoły w Katalonii?