23-27 września, spotkanie projektowe w Padwie projektu Erasmus Plus "Kompendium nauczyciela -psychologiczne i pedagogiczne aspekty pracy"

W dniach od 23 do 27 września odbyło się w Padwie we Włoszech kolejne i zarazem ostatnie Międzynarodowe Spotkanie Szkoleniowe w ramach realizacji projektu "Kompendium nauczyciela -psychologiczne i pedagogiczne aspekty pracy" realizowanego w ramach programu Erasmus Plus - KA 2 - Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk. Partnerstwa na rzecz gotowości do edukacji cyfrowej. Projekt trwa od 1 marca 2021 r do 28.02.2023 r .

Gospodarzem spotkania była organizacja z Włoch - Consiglio dell ' Istruzione in lingua Polacca in Italia.
W szkoleniu udział wzięły wszystkie organizacje partnerskie:
- Fundacja Polskiej Akademii Nauk Społecznych i Humanistycznych ( Polska)
- Polish Academy of Social Sciences and Humanities ( Zjednoczone Królestwo)
- Associació Cultural Escuela Polaca ( Hiszpania)
- Consiglio dell'Istruzione in lingua Polacca in Italia (Włochy)
 Z naszej instytucji uczestnikami szkolenia były: Ewa Hojna - dyrektor szkół i prezes Stowarzyszenia , Maria Kołomyjec - nauczycielka w Szkole Polskiej w Barcelonie i Castelldefels-Gavá oraz Agata Kozarow - nauczycielka w Szkole Polskiej w Barcelonie

Tematyka szkoleń przedstawiała się następująco:


Pozytywna dyscyplina - dr Aleksandra Jędryszek Geisler
Lęk w etiologii agresywnych zachowań uczniów - dr Ewa Wojtowicz
Kierowanie placówką edukacyjną - mgr Mirosław Szcześniak
Obsługa platformy e-learningowej i praca z narzędziami cyfrowymi - Mateusz Geisler
Uczeń samokaleczący się - Małgorzata Burba 


Oprócz szkoleń instytucja przyjmująca nas zorganizowała  program kulturalny.
W trakcie pobytu zwiedziliśmy Wenecję i Padwę.
Po przyjeździe do Wenecji udaliśmy się krętymi uliczkami poprzecinanymi licznymi kanałami na najważniejsze miejsce w  mieście - Plac św. Marka ( Piazza San Marco). Znajdują się tutaj najwspanialsze budowle miasta:
Bazylika św. Marka ( Basilica di San Marco) - tu znajduje się grobowiec św. Marka, Pałac Dożów (Palazzo Ducale) oraz  Dzwonnica św. Marka ( Campanile di San Marco ) będąca najwyższym budynkiem w Wenecji ( 98,5 m wysokości.). Obecna wieża została zbudowana w 1912 r. Inauguracja odbyła się dokładnie 1000 lat od wzniesienia pierwszej wieży. Bliźniacze wieże na Pl. Hiszpańskim w Barcelonie były wzorowane na dzwonnicy Bazyliki św. Marka w Wenecji.
Wenecja to miasto wielu kanałów, a transport w obrębie miasta odbywa się głównie drogami wodnymi. Najpopularniejszym środkiem komunikacji są tramwaje wodne. Dlatego drogę powrotną do Padwy odbyliśmy  tym środkiem transportu płynąc głównym kanałem Wenecji - Canal Grande dzielącym miasto na dwie części. Ciągnie się on od laguny przy placu San Marco, aż do dworca kolejowego Santa Lucia. Ma 3,8 km długości, w najwęższym miejscu 30 m,  w najszerszym zaś 90 m. Z pokładu wodnego tramwaju oglądaliśmy majestatyczne pałace ciągnące się wzdłuż kanału.
Jako że przez cały czas szkolenia nocowaliśmy w Padwie, miasto to zwiedzaliśmy indywidualnie bądź w grupach.
Bardzo dziękujemy gospodarzom spotkania za wspaniałą organizację , a wszystkim partnerom projektu za atmosferę panującą przez wszystkie dni.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kontakt

Rozkład zajęć 2022/2023

Co jest potrzebne aby zapisać dziecko do szkoły w Katalonii?