Tarragona, zajęcia 6 kwietnia

Sikorki

 
W sobotę spotkaliśmy się na kolejnych zajęciach w szkole w bardzo okrojonym składzie. Rozpoczęliśmy od przywitania się powitanką witaj (imię dziecka) jak się masz ……Witamy w naszych szeregach nową uczennicę Zosię. Pierwszą część zajęć poświęciliśmy tematowi zwierząt domowych, gdyż miesiąc kwiecień jest miesiącem tychże zwierząt. Rozpoczęliśmy od pokazania przyniesionych fotografii swoich pupilów. Była to dobra okazja aby trochę opowiedzieć o swoich zwierzętach (jak się nazywa, jaki ma kolor, co lubi jeść itp.). Mogliśmy zapoznać się z typowymi zwierzętami domowymi jak pies, kot, królik, papuga, ale znalazły się też takie jak ślimak czy motyl. Wielkie brawa za inwencje twórczą, Sikoreczki. Podczas burzy mózgów zastanawialiśmy się czy nasze pupile mogą być przyjaciółmi, co to oznacza i jak się możemy nimi opiekować. Następnie przy pomocy magicznej różdżki bawiliśmy się w zabawę Zamieniam się w (nazwa zwierzęcia). Kolejno każde dziecko otrzymało różdżkę, która zamieniała je w wybrane przez nie zwierzę. Dziecko musiało zaprezentować odgłos zwierzęcia, a zadaniem pozostałych było odgadnąć, jakie to zwierzę. Następnie ćwiczyliśmy naszą spostrzegawczość dorysowując brakujące elementy rysunku kota (wąsy, łapy, ogon, ucho). Kolejnym zadaniem było opisanie ilustracji, którą później pocięliśmy na części i złożyliśmy jeszcze raz, tworząc własne puzzle. To zadanie okazało się bardzo trudne, ale z małą pomocą wszystkim się udało. Przy okazji zapoznaliśmy się z nowymi słowami jak weterynarz, choroba.


Po tak intensywnym poranku zmęczeni pracą posililiśmy się śniadaniem, podczas, którego wysłuchaliśmy piosenki pt. „Psie smutki”. Przed wyjściem na boisko szkolne zdążyliśmy również zapoznać się z filmem edukacyjnym z serii Kazio i zwierzęta domowe, oprócz typowych znanych nam zwierząt mogliśmy również poznać inne, np. mysz, chomik, świnka morska, rybki, żółw, jaszczurka. Na podwórku skakaliśmy przez skakankę oraz bawiliśmy się piłką.
Drugą część zajęć poświęciliśmy na pracę z mapą Polski. Uważnie się jej przyjrzeliśmy, przypomnieliśmy sobie gdzie jest morze, gdzie są góry i gdzie leży stolica Warszawa. Dzieci z chęcią pokazywały różne miasta i pytały się o ich nazwę. W tym dniu wybraliśmy się na wycieczkę w góry Tatry. Podczas pogadanki ustaliliśmy, że warto zabrać ze sobą mapę, telefon, latarkę, wodę, a także, że należy trzymać się razem, nie odchodzić od grupy i nie schodzić z wyznaczonych szlaków. W tym dniu też obejrzeliśmy tradycyjne góralskie stroje ludowe, które musieliśmy pokolorować. Na zakończenie obejrzeliśmy bajkę z serii Reksio Taternik oraz wypożyczyliśmy książki z naszej biblioteki.

Do zobaczenia na następnych zajęciach, 20 kwietnia.

Pozdrawiam,

Gabrysia

Orły


Kwietniowe już zajęcia zaczęliśmy od wypowiedzi na temat jak spędziliśmy święta wielkanocne. Każde dziecko opowiedziało o swoich przeżyciach indywidualnie. W dalszej części przeszliśmy do dyktanda ''wiosennego''. Z zapisanych słów powstał obrazek wiosny, a znalazły się na nim biedronka, pająk, drzewo, las,  kwiaty, itd. Utrwaliliśmy tu pisownię języka polskiego z wyjaśnieniem liczby pojedynczej i mnogiej. Odkrywaliśmy również ślady zwierząt z kart pracy. Po części teoretycznej zjedliśmy śniadanie, podczas którego wysłuchaliśmy piosenki o wiośnie, zapamiętując niektóre słowa. Chwilę przerwy spędziliśmy z grupą Sikorek na boisku, bawiąc się razem i grając w koszykówkę.                                                     Po powrocie do klasy Orły wykonały kartę pracy odnoszącą się do procesu dojrzewania jabłka. Od nasionka do owocu.
Następnie zapoznaliśmy się z legendą Wars i Sawa i Syrenka Warszawska. Kontynuacja tychże legend objęta jest na razie tajemnicą...cdn.                              Na zakończenie naszych zajęć dzieci wykonały makietę wiosny, z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych. W trakcie pracy poznały wiersz M.Konopnickiej Stefek Burczymucha, który powtarzały za nauczycielem. Po posprzątaniu stanowiska pracy rozeszliśmy się do domów życząc sobie udanego weekendu.

Pozdrawiam i do zobaczenia,
Gosia

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rozkład zajęć 2024/2025

Kontakt

Co jest potrzebne aby zapisać dziecko do szkoły w Katalonii?