Girona, zajęcia 23 listopada
W minioną sobotę mimo dopiero jesiennej aury w grupie Biedronek ruszyliśmy z tematem zimy. Na samym jednak początku zajęć dołączyliśmy się do Motylków, aby wspólnie porozmawiać o Mikołaju Koperniku i jego rodzinnym mieście- Toruniu. Dzieci zapoznały się z hasłem ,, Wstrzymał słońce, ruszył ziemię, Polskie wydało go plemię” i z życiorysem odkrywcy. Następnie wszyscy spróbowaliśmy prawdziwego toruńskiego przysmaku- piernika. Dzieci bardzo zafascynował ten przysmak i legenda jego powstania.
Po śniadaniu i krótkiej przerwie przeszliśmy do tematu dnia. Opowiedzieliśmy sobie o charakterystycznych cechach zimy. O śniegu, bałwanie i pięknej choince, którą przystrajamy bombkami, łańcuchami, ciasteczkami i wieloma innymi wspaniałościami. Chcąc mieć duży udział w strojeniu sali na przyszłotygodniowe spotkanie świąteczne w naszej szkole stworzyliśmy wspólnie piękny i długi łańcuch z kolorowego papieru na naszą szkolną choinkę.
Po tej pracy twórczej zajęliśmy się zadaniami z naszych kart pracy z Tropicieli.
Na zimowych rysunkach znajdowaliśmy różnice i dorysowywaliśmy brakujące obiekty na rysunku obok.
Następnie wraz z drugą grupą rozpoczęliśmy próbę naszego przedstawienia na spotkanie świąteczne. Śpiewom kolęd nie było końca, a piękne głosy naszych dzieci rozbrzmiewały aż pod sufit.
Po skończonej próbie, dzieci ubrały się i powędrowały w stronę rodziców, którzy już na nie czekali.
Bardzo dziękuję za zajęcia i do zobaczenia na naszym spotkaniu świątecznym 30.11.2019!
Motylki
Nasza szkolna sobota, 23 listopada, była niezwykle pracowita. Powoli przygotowujemy się do spotkania świątecznego.
Na pierwszej części zajęć poznaliśmy historię szczególnego i niezwykłego Mikołaja... Choć ten Mikołaj nigdy nie nosił czerwonej czapki, ani nie przynosił prezentów to bardzo lubił niebo, jak jego imiennik Święty. Mowa była oczywiście o astronomie, matematyku, ekonomiście, MIKOŁAJU KOPERNIKU, i jego wielkim przewrocie naukowym. Dowiedzieliśmy się, iż Kopernik „WSTRZYMAŁ SŁOŃCE RUSZYŁ ZIEMIĘ, POLSKIE WYDAŁO GO PLEMIĘ.” Wielkie dzieło Kopernik nazwał O obrotach sfer niebieskich, a na zajęciach mogliśmy obrazowo zobaczyć teorię astronoma, dzięki pani Dominice, jej magicznemu kijowi... i stworzonym na nim układzie słonecznym. Ten Kopernik to naprawdę był wielki, nawet jeśli nie był Święty. Już jesteśmy ciekawi czy wielu takich Mikołajów mamy w polskiej historii?
Po takiej dawce historii trafiła nam się nie lada słodkość, prosto z Torunia, miasta rodzinnego Kopernika... czyli toruńskie pierniki.
Nasza koleżanka Olivia opowiedziała nam miłosną historię narodzin toruńskich pierników, bo prawdą to, iż przez żołądek do serca. Te miodowe ciasteczka bardzo nam smakowały.
Na zajęciach z języka polskiego uczyliśmy się odmiany czasownika: MÓWIĆ I ROZUMIEĆ, nazwy narodowości i wykonaliśmy ćwiczenia podręcznika ABC po polsku z tematu nr 5 pt. Mówię po polsku. Krok po kroku lepiej rozumiemy i mówimy po polsku.
Za tydzień spotkanie świąteczne i razem z panią Anią, mamą Victora, przygotowywaliśmy nasze przedstawienie.
Z tej okazji na spotkanie świąteczne 30 listopada przyjdziemy ładnie ubrani, z przygotowanymi na pamięć tekstami i z kolędami (Wśród nocnej ciszy, Przybieżeli do Betlejem) na ustach. Serdecznie na to świąteczne spotkanie wszystkich zapraszamy, a Mikołaj już do nas jedzie z prezentami. HO HO HO...
Dominika i Asia
Komentarze
Prześlij komentarz