Zajęcia w Gironie, 6 października
W ostatnią sobotę zajęcia były wybitnie jesienne. Na powitanie dzieci zapoznały się z jeżykiem Jurkiem, który przybył do naszej szkoły, aby wspólnie z dziećmi opisywać tę piękną i kolorową porę roku jaką jest niewątpliwie jesień. Wymieniliśmy kolory jakie najczęściej występują na jesieni, opowiedzieliśmy o pogodzie i zmianach jakie zachodzą wówczas w przyrodzie oraz o zwierzętach, które przygotowują się do zimy. Trzeba przyznać , iż wiedza Biedronek na temat jesieni jest bardzo duża.
Uczyliśmy się jesiennej piosenki pt " Idzie jesień"
którą oczywiście będziemy jeszcze wielokrotnie śpiewać, aby dobrze zapamiętać jej słowa i melodię.
Po przerwie śniadaniowej i zabawie na podwórku szkolnym kontynuowaliśmy jesienny temat. Wykonaliśmy wspólnie z Motylkami kolorowe przestrzenne jabłuszka. Prace oczywiście umieściliśmy na wystawie.
Pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnych zajęciach,
Maria
Motylki
Na naszych kolejnych zajęciach w Szkole Polskiej rozmawialiśmy i uczyliśmy się o jesieni.
W grupie MOTYLKÓW było nas więcej i aby lepiej się poznać graliśmy w grę ”Czy lubisz swojego sąsiada?”
Na czas jesieni odwiedził nas pluszowy kolega jeż Jurek i razem poznawaliśmy polskie słowa opisujące jesień a w ramach prac plastycznych wykonaliśmy dekoracyjne jabłko. Chłopcy z grupy MOTYLKÓW wykonali jabłko z robaczkiem. Taki Entliczek pętliczek.
Po przerwie pani Dominika opowiedziała nam legendę o najstarszym i najsłynniejszym polskim drzewie - o dębie Bartku. Dąb Bartek, nasz pomnik przyrody, rośnie we wsi Bartków koło Zagnańska, w województwie świętokrzyskim.
Innym skarbem Polski jest sól, a o tym jak sól została odkryta w Wieliczce dowiedzieliśmy się z kolejnej legendy o Kindze i Bolesławie Wstydliwym.
Spośród wielu bohaterów Polski pani Dominika przybliżyła nam bohaterską postać Zawiszy Czarnego z czasów Władysława Jagiełły, który pokonał nawet na turnieju rycerskim najsilniejszego wówczas rycerza z Europy - Jana z Aragonii. Tak oto historia Polski od wielu lat przeplata się z historią Hiszpanii. Teraz wiemy też, że kto ma prawdziwego przyjaciela, który dotrzyma danego słowa, to znaczy że ma kogoś na kim może polegać jak na Zawiszy.
Pozdrawiam,
Dominika
Komentarze
Prześlij komentarz