Girona, zajęcia 20 czerwca
Biedronki i Motylki
Czujemy już lato!
Lato już czuć, dlatego tym bardziej cieszyliśmy się ze spotkania w
sobotę 20 czerwca 2026 roku w Szkole Polskiej w Gironie. Przed nami
wakacje – czas odpoczynku, przygód i podróży. To właśnie podróże stały
się tematem naszych ostatnich przedwakacyjnych zajęć. Jak zawsze nie zabrakło
uśmiechów, ciekawych rozmów i wspólnej zabawy.
Na początek pani Dominika przyniosła coś wyjątkowego – magiczną
walizkę. Na początku zajęć wyciągała z niej różne skarby i
niespodzianki. Jednym z nich był samolot, który szybko podpowiedział nam
temat spotkania. Okazało się, że podczas zajęć będziemy
rozmawiać o podróżach i wakacyjnych walizkach. Dzieci opowiadały, co
najbardziej lubią robić podczas letniego odpoczynku, jakie miejsca
wspominają najmilej oraz dokąd chciałyby wyjechać w przyszłości.
Dzieci miały okazję pracować z magnetyczną mapą świata. Poznawały
kształty kontynentów, układały je z magnetycznych puzzli, a następnie
odkrywały, jakie zwierzęta żyją w różnych częściach świata. To zadanie
szczególnie zainteresowało Henia, który później na swojej pracy zamiast
rzeczy do spakowania wypisał zwierzęta, które chciałby zobaczyć podczas
podróży – między innymi foki, wilki, niedźwiedzie i papugi.
Grupa młodszych dzieci przygotowywała właśnie papierowe walizki.
Zadaniem było wycięcie i przyklejenie przedmiotów, które chciałyby
zabrać ze sobą na wakacje. Zanim jednak rozpoczęły pracę, pani Dominika
pokazała na dużym ekranie zawartość swojej walizki. Śmiechu było co
niemiara, ponieważ okazało się, że nasza przezorna pani próbowała
spakować nawet lodówkę, pralkę czy tablicę! Dzieci szybko doszły do
wniosku, że na wakacje takie rzeczy raczej nie będą potrzebne, i pomogły
uporządkować bagaż.
Po śniadaniu dzieci zakończyły swoje paszporty i ponownie wróciły do tematu podróży. Każdy uczeń prezentował swoją pracę. Starsze dzieci opowiadały o swoich paszportach i wymarzonych podróżach, a młodsze prezentowały zawartość wakacyjnych walizek. Po krótkiej prezentacji każdy uczestnik otrzymał kolorowy stempel i mógł ozdobić nim swój paszport.
Na sam koniec zajęć pani Dominika przeczytała nam opowiadanie „Wakacje” z książki Czytanki ze zrozumieniem, które stało się punktem wyjścia do rozmowy o letnim wypoczynku. W opowiadaniu “Noc świętojańska” poznaliśmy historię Natalki i Asi. Dowiedzieliśmy się więcej o dawnych tradycjach związanych z tym wyjątkowym świętem, takich jak puszczanie wianków na wodę czy skakanie przez ogień. Choć sami nie planujemy takich wyczynów podczas wakacji, z zainteresowaniem poznawaliśmy piękne polskie zwyczaje.
To było bardzo miłe, pełne radości i wakacyjnej atmosfery spotkanie. Dziękujemy wszystkim dzieciom za obecność, aktywny udział w zajęciach, wspaniałe rozmowy i wspólną zabawę. Życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych i pełnych przygód wakacji!
Do zobaczenia po wakacjach!
Pani Dominika


Komentarze
Prześlij komentarz