Szkoła Polska w Gironie, zakończenie roku szkolnego, 17 czerwca

W sobotę 17 czerwca zakończyliśmy uroczyście pierwszy rok nauki w Szkole Polskiej w Gironie. Był to bardzo bogaty w szkolne wydarzenia czas. Oprócz nauki języka polskiego, historii, geografii Polski oraz tradycji polskich mieliśmy dwa spotkania świąteczne - Mikołajkowe i Rodzinne Malowanie Jajek oraz braliśmy udział w projekcie czytelniczym pt. Książka moim przyjacielem. Mamy szkolną bibliotekę, która oferuje książki dla dzieci i dorosłych. Poza tym powstał w naszej szkole artystyczny zespół Promyczki, który uświetnił swoim występem szkolną uroczystość pożegnania roku szkolnego. W czasie całego roku szkolnego dzieci uczyły się polskich tańców i piosenek ludowych pod kierownictwem artystycznym pani Ani. 
Pierwsza część sobotniego spotkania przebiegła tradycyjnie z nauką, śniadaniem i zabawami na patio. Na drugą część zaprosiliśmy rodziców. Po wręczeniu dzieciom dyplomów i nagród przez panie nauczycielki , Promyczki w strojach ludowych zaprezentowały taniec Zasiali górale i Lajkonik, a następnie tańczyliśmy już wszyscy ciesząc się z nadchodzących wakacji. 
Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za całoroczną pracę, zaangażowanie i wspaniałą atmosferę w naszej szkolnej społeczności oraz piękne bukiety i upominki jakie otrzymałyśmy. 
Życzymy rodzicom dobrego wypoczynku, a naszym uczniom wspaniałych i bezpiecznych wakacji. 

Do zobaczenia we wrześniu, 

Maria, Milena i Ania

Popularne posty z tego bloga

Rozkład zajęć 2017/2018

Kontakt