Girona, zajęcia 7 grudnia

Biedronki 

W ubiegłą sobotę w grupie Biedronek omówiliśmy temat „Mali przyjaciele człowieka”. Celem zajęć było zapoznanie się z wyglądem i zwyczajami psa i kota. Dzieci przyniosły na zajęcia swoje ulubione zwierzaki pluszaki po czym każde dziecko opowiadało o swojej maskotce. Skupiliśmy się na postaci psa i kota, które okazały się ulubionymi zwierzątkami. Rozmawialiśmy o tym jak dbać o psa i kota, o tym że trzeba z psem wychodzić na dwór. 
W ramach ćwiczeń logopedycznych dzieci pokazywały jak pies szczeka, jak pije, jak się oblizuje i myje. Tak samo zrobiliśmy z postacią kota. 
Następnie wspólnie obejrzeliśmy znaną bajkę o „Reksiu” podczas której dzieci mogły poznać jedną z jego przygód. 
Aby przybliżyć postać kota dzieci wysłuchały bajki Stanisława Jachowicza „Pan Kotek był chory”, po czym mówiliśmy o tym jak karmić kota i psa by nie zachorował. 
Po skończeniu bajki przyszedł czas na śniadanie i odpoczynek oraz zabawę na podwórku z koleżankami i kolegami ze szkoły. 
Po przerwie słuchaliśmy piosenki Natalii Kukulskie „Puszek okruszek” oraz obejrzeliśmy jej teledysk, podczas którego dzieci mogły zobaczyć jak dziewczynka dba o swojego psa. 
Następnie wspólnie układaliśmy puzzle, każde dziecko miało wybranego zwierzaka do ułożenia. 
Na zakończenie zajęć narysowaliśmy psa i kota oraz wyklejaliśmy postacie według dziecięcej wyobraźni. Dzieci podpisały swoje prace np.: słowem KOT miau. 
Bardzo dziękuję wszystkim za wspólne zajęcia i do zobaczenia 21 grudnia. 

Pozdrawiam serdecznie,
Violetta 

Motylki 
Na początku naszych lekcji w grupie Biedronek przywitaliśmy nową panią, panią Wiolettę, która przyłączy się do naszego szkolnego grona. 
Grudniowe zajęcia Motylków rozpoczęliśmy od opowiadania o naszych drobnych prezentach mikołajkowych. Były czekoladki, kolorowanki, buty i inne drobiazgi. Po tak wesołym wstępie nadszedł czas na naukę. Na początku były zajęcia z historii i mowa była o Biskupinie, bursztynowym szlaku, powtórzyliśmy sobie datę 966 i jej znaczenie w historii Polski. W nowym temacie poznaliśmy dokonania pierwszego króla Polski, Bolesława Chrobrego z dynastii Piastów. Jego waleczność i siła doprowadziły do powiększenia terytorium Polski, a po zjeździe gnieźnieńskim w 1000 roku do wzmocnienia pozycji Polski w Europie. Pani Dominika pokazała nam zabawny, ale i pouczający film rysunkowy z serii Historia na Szybko pt. Bolesław I Chrobry. Dowiedzieliśmy się, że koronacja Bolesława na króla Polski w 1024 roku to zasługa jego silnej polityki zagranicznej i determinacji w dążeniu do celu. Jesteśmy dumni z tak walecznego i odważnego króla Polski.
Na zajęciach z języka polskiego uczyliśmy się o rodzinie. Omawialiśmy LEKCJĘ nr 6: „Mama, tata i ja” a także LEKCJĘ nr 7: „Mam babcię i dziadka” w podręczniku i ćwiczeniach ABC po polsku, Anny Pomykałło. W podręczniku wykonaliśmy ćwiczenia do strony 32, a w ćwiczeniach tylko temat 6. Mówiliśmy również o tym, co to są zaimki dzierżawcze,czyli o tym co jest moje, a co twoje i nasze. Tak oto zaczęliśmy opowiadać sobie o naszych rodzinach, polskich i hiszpańskich. Kto ma brata lub siostrę, kto ma babcię i dziadka. Nawet pani Dominika, choć jest już bardzo dorosła ma jeszcze dziewięćdziesięcioletniego dziadka! 
W ramach pracy domowej mamy wykonać nasze drzewo genealogiczne i napisać (tylko) imiona naszych bliskich i przodków. Oczywiście liczymy na pomoc rodziców, bo bez nich nie byłoby żadnej szkolnej rodziny. 
Mocno wszystkich ściskamy i na kolejne zajęcia, 21 grudnia gorąco wszystkich zapraszamy. 

Pani Dominika

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kontakt

Rozkład zajęć 2022/2023

Co jest potrzebne aby zapisać dziecko do szkoły w Katalonii?