Girona, zajęcia 11 stycznia
Biedronki Celem ostatnich zajęć było uświadomienie dzieciom, że rok podzielony jest na 4 pory roku oraz zapoznanie z dniami tygodnia. Rozpoczęliśmy rozmową na temat Nowego Roku 2020. Dzieci wysłuchały piosenki z repertuaru Fasolek "Przybył Nowy Roczek" a następnie baśni Stanisława Romaniuka "Z czego składa się rok" . Opowiadały o każdej porze roku wymieniając po kolei z czym im się dana pora roku kojarzy. Wspominaliśmy o tym że na wiosną przylatują do Polski bociany i zapoznaliśmy się z postacią tego ptaka. Następnie wysłuchaliśmy piosenki Cztery pory roku oraz obejrzeliśmy film edukacyjny "Bingo i Bongo 4 Pory Roku". Wspólnie rozmawialiśmy na temat obejrzanego filmu aż przyszedł czas na śniadanie i odpoczynek oraz zabawę na podwórku z koleżankami i kolegami ze szkoły. Po przerwie jeszcze raz przypomnieliśmy sobie jakie pory roku mamy i przeszliśmy do ćwiczenia nazw dni tygodni.Rozpoczęliśmy wierszem Jana Brzechwy "Tydzień dzieci mi...