Sprawozdanie z zajęć w Barcelonie, 24 stycznia
Poziomki
Tematem ostatnich zajęć był list od pani Zimy. Tak wiec zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy integracyjnej "chodźcie wszyscy tu do koła" oraz sprawdzenia listy obecności.
Kolejnym etapem była rozmowa na temat zimowych ubrań, zabaw oraz pogody. Po rozmowie nastąpiło odczytanie listu od Pani Zimy w którym zawarty był plan zajęć oraz konkursy. Dzieci wysłuchały opowiadania ,,Zimowe zabawy Misia Kuleczki"-B.Forma, po przeczytaniu nastąpiła rozmowa na temat opowiadania. Kolejnym zadaniem dla dzieci było narysowanie bałwanka. Pierwszym konkursem były zimowe zagadki. Następnie nastąpiła przerwa na drugie śniadanie. Gdy dzieci posprzątały stoliki, wszyscy wyszliśmy na patio. Po chwili powróciliśmy do sali, aby kontynuować plan przygotowany przez Panią Zimę. Tak wiec zadaniem dzieci było pokolorowanie jak najdokładniej śnieżynki oraz próba jej wycięcia.
Pod koniec zajęć nastąpiło odczytanie bajki ,,Calineczka" oraz rozmowa na temat treści.
Pozdrawiamy,
Kasia, Gosia i Paulina
Tęcza
Ostatnie zajęcia były bardzo urozmaicone. Na początku spotkania gościliśmy Panią Ewę - nauczycielkę z Katowic. Kontynuując nasz program" Szlakiem polskich legend" omawialiśmy region Śląska. Wskazując na mapie Polski Śląsk zauważyliśmy, że Katowice leżą w centrum omawianego przez nas regionu. Tak więc bardzo się ucieszyliśmy. Pani Ewa opowiedziała o pracy górników, a uczniowie mogli zaspokoić ciekawość zadając gościowi nurtujące ich pytania. Pani Ewa wzbogaciła naszą wiedzę o wiele ciekawych i nieznanych wiadomości z tego regionu. Następnie, dzieci wykonały rysunki przedstawiające pracę górników w kopalni.
Po przerwie śniadaniowej zawitał do naszej grupy kolejny gość - Babcia Sabina, z którą świętowaliśmy szkolny Dzień Babci. Była legenda: "Największy skarb" nawiązująca do tematyki zajęć, cukierki i laurka dla Babci. Po tak dużej porcji wiedzy udaliśmy się najpierw na dużą salę gimnastyczną, a następnie do sali tęczowej, aby w zabawach ruchowych rozruszać trochę nasze ciała .
Po powrocie do sali lekcyjnej poznaliśmy dwie bardzo trudne literki alfabetu polskiego: ą, ę. Dzieci zapoznały się z zapisem graficznym literek i ich wymową, która okazała się trudna. Po kilku ćwiczeniach było już nieźle. Znamy coraz więcej literek , możemy więc próbować czytać coraz dłuższe teksty.
Pozdrawiamy serdecznie,
Marta i Maria
Jarzębina
Ostatnie zajęcia rozpoczęliśmy hasłem: ZIMA. Uczniowie wymieniali kolory, przedmioty, zabawy, cechy przyrody, sporty itp. związane z zimą. Poznaliśmy też zimowe miesiące.
Następnie powtórzyliśmy zasady pisowni "Ó" oraz poznaliśmy trzy podstawowe zasady pisowni "U" ("U" na początku i na końcu wyrazu oraz w końcówkach "-uje").
Kolejnym etapem zajęć było sprawdzenie co dzieci zapamiętały z zajęć o komunizmie. To krótkie powtórzenie było wstępem do prezentacji o Lechu Wałęsie wykonanej przez jedną z uczennic polskiego gimnazjum w Katowicach.
Kolejna prezentacja dotyczyła Mikołaja Kopernika. Poznaliśmy jego postać oraz dowiedzieliśmy się co ważnego odkrył. Przeczytaliśmy też wiersz pt. "Dzieci stawiają pomnik".
Sobotnie zajęcia na sali gimnastycznej miały formę warsztatów aktorskich. Dzieci ogrywały role reżyserów i aktorów, przedstawiały pomniki. Zakończyliśmy zajęcia wykonując prace ma temat: za kogo chciałbym się przebrać na zabawę karnawałową? Prawie wszystkie dzieci zaprezentowały i omówiły swoje prace.
Jako pracę domową prosimy aby dzieci napisały 5 zdań na temat: czym różni się zima w Polsce od zimy w Barcelonie?
oraz odpowiedziały na pytania: kim był i co odkrył Mikołaj Kopernik?
Ania i Marta
Komentarze
Prześlij komentarz