Gavá, spotkanie świąteczne 16 grudnia

W sobotę 16 grudnia w Szkole Polskiej w Gavá, mieliśmy zaszczyt spotkać się w nieco innym niż zwykle charakterze. Cała szkoła wraz z kadrą, Panią Dyrektor, rodzicami i dziećmi zebrała się na świątecznym spotkaniu, by wspólnie kultywować tradycje, jednego z najważniejszych świąt w Polsce, którym jest Boże Narodzenie. Na spotkaniu mieliśmy również zaszczyt gościć Pana Konsula RP w Barcelonie, Łukasza Knurowskiego wraz z rodziną. Po krótkim powitaniu wszystkich uczestników spotkania przez Panią
Dyrektor, rozpoczęły się warsztaty kulinarne dla dorosłych. Podczas warsztatów rodzice dzieci mieli możliwość przygotowania według polskiej receptury: pierniczków,  kompotu, sałatki śledziowej, rolady bożonarodzeniowej oraz przepysznej, rozgrzewającej, zimowej herbaty. Samodzielnie przygotowane potrawy smakowały jeszcze lepiej! Następnie odbył się świąteczny poczęstunek. Nie zabrakło pysznych ciast, pierników czy wytrawnych potraw, przygotowanych przez rodziców dzieci. Podczas wspólnej uczty, którym wszystkim towarzyszyła radosna atmosfera, naszą szkołę odwiedził bardzo ważny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci gość. Święty Mikołaj wszedł do szkoły dzwoniąc dzwoneczkiem, by każde dziecko mogło szybko wyjść mu na spotkanie. Mikołaj przyniósł dzieciom wspaniałe prezenty, ponieważ wszystkie dzieci w Szkole Polskiej są niezwykle grzeczne i uzdolnione.
Po pożegnaniu Mikołaja i nacieszeniu się przez dzieci nowymi prezentami, świąteczne spotkanie zaczęło zbliżać się ku końcowi. Wszyscy pożegnali się ze sobą życząc sobie nawzajem Wesołych, Radosnych Świąt! Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i wspólne świętowanie i do zobaczenia w Nowym Roku!

Podczas spotkania Pani Asia poinformowała rodziców i zaproszonych gości o realizowanym projekcie „Innowacje pedagogiczne w edukacji polonijnej. Wspieranie kompetencji nauczycieli w środowisku dwu i wielojęzycznym” który jest dofinansowany przez Unię Europejską. Rodzice dowiedzieli się, że nasi nauczyciele wzięli aktywny udział w szkoleniach w Rejkiawiku (Islandia, wrzesień), w Poznaniu (Polska, listopad) oraz w szkoleniu dla lokalnych koordynatorów w Padwie (Włochy, październik). Obiecaliśmy, że będziemy na bieżąco informować polonijną społeczność szkolną o dalszych postępach projektu.

Całe grono pedagogiczne Szkoły Polskiej w Gavá

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rozkład zajęć 2024/2025

Kontakt

Co jest potrzebne aby zapisać dziecko do szkoły w Katalonii?