Barcelona, zajęcia 1 czerwca
Tak się złożyło, że ostatnie nasze zajęcia w bieżącym roku szkolnym przypadły w dniu bardzo ważnym dla wszystkich dzieci, a mianowicie w MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA.
W związku z tym faktem czekały na Poziomki dwie niespodzianki. Pierwszą z nich były wiosenne warsztaty z panią Marylką Stasiak, która pokazała dzieciom jak z kolorowego papieru, kawałka korka i patyczka wykonać motylki i wiatraczki. Podczas tej pracy dzieci zadawały pytania i podejmowały decyzje wyjaśniając ich zasadność. Była to doskonała lekcją powtórzeniowa ze znajomości słownictwa polskiego.
Drugą niespodzianką było obejrzenie filmu pt. "Psi patrol" w którym dzieci śledziły przygody bohaterów filmu w Zatoce Przygód.
W czasie naszego spotkania nie zabrakło oczywiście szkolnego śniadania i zabaw na podwórku szkolnym.
W ostatniej części zajęć rozmawialiśmy o zbliżających się wakacjach , o naszych marzeniach i planach wakacyjnych oraz uczyliśmy się piosenki o lecie. Pożegnaliśmy się w radosnej , przedwakacyjnej atmosferze.
Pozdrawiamy i do zobaczenia na zakończeniu roku szkolnego 15 czerwca,
Maria, Łukasz i Babcia Sabina
Jagódki
Ostatnie sobotnie zajęcia przypadły na dzień pierwszego czerwca, czyli Dzień Dziecka.
Tak więc, zaczęliśmy je od rozmowy na ten temat. Dzieci mówiły, że to dla nich szczególny dzień, pełen zabaw i prezentów.
Zaraz po krótkiej rozmowie, odwiedziła nas Pani Maryla, która przeprowadziła przepiękne warsztaty tworzenia wiatraczków i motylków. Wszystkie dzieci bardzo się angażowały w ich tworzenie i ozdabianie.
Po intensywnej pracy przyszedł czas na śniadanie , a po nim wspólnie wybraliśmy się do szkolnego kina aby zobaczyć bajkę.
Po zakończeniu poszliśmy na podwórko, aby miło spędzić czas przy pięknej pogodzie. Dzieci zostały tam obdarowane balonami, które sprawiły wiele radości.
Po powrocie zaczęliśmy rozmawiać na temat zbliżających się wakacji. Większość dzieci oznajmiło, że spędzać je będą w Polsce.
Na zakończenie wykonaliśmy dwie karty pracy związane z tematyką wakacyjną, jedna z naklejkami a druga z kolorowaniem, zgodnie z wyznaczonymi kolorowymi punktami.
Tak zakończył się nasz sobotni dzień w szkole.
Dziękujemy i zapraszamy na zakończenie roku szkolnego,
Pani Maryla i Joanna
Malinki
Na ostatnich w tym roku szkolnym zajęciach tematem przewodnim były wakacje.
Rozmawialiśmy o tym gdzie można na wakacje wyjechać. Następnie podzieliliśmy się na cztery grupy, z których każda miała za zadanie porozmawiać o tym co należy zabrać wyjeżdżając w poszczególne miejsca oraz co można tam robić, np:
- na wieś należy zabrać czapkę z daszkiem, obuwie sportowe, lupę i można tam obserwować przyrodę, karmić zwierzęta, jeść dużo owoców prosto z drzewa
- w góry należy zabrać wygodne buty, kompas, mapę, kurtkę przeciwdeszczową, telefon komórkowy i można tam, spacerować, wspinać się, oglądać ptaki itd...
Każda grupa przedstawiła wyniki swojej pracy na forum klasy.
Następnie już razem zastanawialiśmy się jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji podczas wakacji
- nie schodzić z wyznaczonych szlaków
- nie kąpać się na niestrzeżonych plażach
- stosować kremy z filtrami UV i unikać zbyt długiego przebywania na słońcu.
Podczas śniadania towarzyszyły nam wakacyjne piosenki, które próbowaliśmy wspólnie śpiewać.
Pierwszego czerwca obchodziliśmy również Dzień Dziecka dlatego też nasza sala przekształciła się w kino, gdzie po skasowaniu biletów, wspólnie z uczniami z młodszych grup obejrzeliśmy bajkę.
Ostatnim elementem zajęć była cześć poprowadzona przez Panią Marię, która pokazała dzieciom jak świetnie można się bawić literami, tworząc nowe wyrazy i wykorzystując litery z alfabetu polskiego, które nie występują w alfabecie hiszpańskim.
Wszystkim uczniom i ich rodzinom życzymy bezpiecznych i udanych wakacji.
Pozdrawiamy,
Ania i Kasia
Jarzębina
Pierwszego czerwca odbyły się już nasze ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym.
Na początek, powtórzyliśmy zasady pisowni zmiękczeń ć-ci, ś-si, ź-zi, dź-dzi i ń- ni, oraz zrobiliśmy karty pracy z ćwiczeniami.
Następnie, z racji tak niezwykłego dnia- bo przecież 1. czerwca to Dzień Dziecka- sporą część lekcji poświęciliśmy właśnie dzieciom. W luźnej rozmowie rozważaliśmy, jak to jest być dzieckiem, jakie dzieci mają prawa i obowiązki, jak wygląda życie dzieci w różnych częściach świata i jak miejsce naszego urodzenia determinuje naszą codzienność. Wiemy już, że nie wszędzie jest łatwo być dzieckiem, nie zawsze dzieci mają co jeść, w co się ubrać, nie mają dostępu do szkoły czy możliwości zabawy. To, co dla nas jest obowiązkiem, np. nauka w szkole, dla innych jest luksusem. Cieszy fakt, że nasi uczniowie są na to wrażliwi, że rozumieją, że trzeba pomagać, że ważne jest, aby wszystkie dzieci żyły w pokoju. Sami brali już udział w szkolnych akcjach pomocy np. dzieciom z Syrii. W temacie dzieci, nie zabrakło też pytania o to, kim będą nasze Jarzębinki, jak dorosną. Otóż wybór mamy szeroki: artysta plastyk, wynalazca, pisarka, fryzjerka, ilustratorka książek dla dzieci, weterynarz, piłkarz czy...YouTuber 🙂.
W kolejnej części, już po przerwie, z racji zbliżającego się lata, mówiliśmy o wakacjach. Dzieci odpowiadały o swoich planach, o tym, gdzie lubią wyjeżdżać. Zgodnie stwierdziliśmy, że najlepiej z rodziną, o czym utwierdziło nas opowiadanie pt. "Razem".
Obejrzeliśmy też zdjęcia i krótki filmik o najpiękniejszych miejscach w Polsce, po czym szukaliśmy ich razem na mapie.
Na koniec, z podziałem na fragmenty, wspólnie odczytaliśmy dwie legendy związane właśnie z polskimi miastami, czyli "O poznańskich koziołkach" oraz "O lwach z gdańskiego ratusza".
Ściskam Was i życzę udanych wakacji. Do zobaczenia na pikniku 15 czerwca,
Gosia
Komentarze
Prześlij komentarz