Sprawozdanie z zajęć z 24 kwietnia
Krasnoludki
Na kolejnych kwietniowych zajęciach kontynuowałyśmy wspólnie z Panią Marysią i wszystkimi Krasnoludkami temat bajek. Zapoznaliśmy się tym razem z literacką wersją bajki o Kopciuszku braci Grimm i omówiliśmy różnice pomiędzy tą wersją i adaptacją filmową. W celu utrwalenia wiersza Jana Brzechwy pt. „Witajcie w naszej bajce” zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy jego muzyczną odsłonę. Następnie Krasnoludki miały zajęcia z Panem Dominikiem, na których powtórzyły piosenkę o Pajacykach oraz uczyły się nowej piosenki pt. „Domowe przedszkole”. Po wyczerpujących zabawach taneczno – muzyczno Krasnoludki zjadły drugie śniadanie. Odśpiewaliśmy też „Sto lat” z okazji urodzin naszych bliźniaków Elizabet i Adriana, którzy przynieśli dla wszystkich pyszne czekoladki. Po tej małej celebracji zapoznaliśmy się z nazwami zwierząt występujących w wierszu Jana Brzechwy pt. ”Lekcja Kleksografii”. Przyznam, że miło zaskoczyła mnie znajomość przez dzieci tak trudnych słówek jak: żubr, dzik, a nawet nosorożec! Następnie obejrzeliśmy niezwykłą interpretację tego wiersza w bajce pt. „Akademia Pana Kleksa”.
Na koniec naszego spotkania i pożegnania z kwietniowym, bajkowym tematem, Krasnoludki wykonały dla siebie śliczne korony.
Pozdrawiam i do zobaczenia,
Kasia
Pszczółki
Na ostatnich zajęciach kontynuowaliśmy kwiecisty temat wiosny. Tym razem bardziej szczegółowo, niemal pod lupę wzięliśmy bocianie sprawy i zwyczaje. Możemy się pochwalić, że nabieramy wprawy w rozwiązywaniu coraz trudniejszych, słownych łamigłówek. Poza tym staraliśmy się odtworzyć w myślach i przenieść na papier wiosnę w lesie, na łące, placu zabaw oraz na wsi. Pobudzeni wiosennym słońcem dawaliśmy z siebie wszystko na lekcji muzyki, śpiewając niczym wiosenne ptaszki.
Do zobaczenia wkrótce.
Diana i Karolina
Wisła
Na sobotnich zajęciach kontynuowaliśmy temat bajek. Na początku naszego spotkania Miguel wraz z grupą Krasnoludków Młodszych i Starszych wysłuchał bajki pt. ¨Kopciuszek¨ w wykonaniu Pani Marysi. Następnie przeprowadziliśmy konwersację na temat ulubionych bajek, a także książek, podczas której opisywaliśmy również obrazki. Po rozmowie (do końca zajęć) wykonywaliśmy ćwiczenia, które stopniowo przybliżały nam świat i naukę płynącą z tychże bajek, a mianowicie że ¨Dobro zawsze zwycięż zło¨.
Pozdrawiam, Arleta
Piosenka znana z programu dla dzieci, który kiedyś leciał na tzw. polskiej jedynce czyli Domowe Przedszkole. Miła atmosfera dopiero zaczęła się rozwijać, jak zaczęliśmy wszyscy śpiewać i wprowadzać aranżację ruchową. Nawet pan
dozorca z miłym uśmiechem zaczął się przysłuchiwać.
Gdzie jest słonko kiedy śpi, czy wilk zawsze bywa zły
Dokąd tu tam nocą jeż możesz wiedzieć jeśli chcesz
Domowe przedszkole wszystkie dzieci kocha
I chce byśmy także kochali biedronkę
Domowe przedszkole czy słońce czy deszcz
przyjść może do ciebie jeśli tylko chcesz
przyjść może do ciebie jeśli tylko, jeśli tylko chcesz!
Piosenka "Witaj wiosno" rozpaliła nasze motywacje do mocnego i energicznego śpiewu, super-nowo. Zaskoczeniem dla większości była druga piosenka zatytułowana ,,Leń" z repertuaru Akademii Pana Kleksa. Skanowany tekst, podział na dwie grupy oraz bluesowa melodia pobudziły zaangażowanie oraz zachęciły do improwizacji:
Słońce przygrzewa wietrzyk powiewa
Jakiej to pory czas
Pączki w zaroślach mówią że wiosna
idzie od pól przez las
Hej wiosno hej, Hej wiosno hej
Już pączki w zaroślach mówią że wiosna idzie od pól przez las
Kwintą na łące kwiaty pachnące
Obok zielonych traw
Niosą ich pyłek barwne motyle
I staw już pełen żab
Hej wiosno hej, Hej wiosno hej
Niosą ich pyłek barwne motyle
I staw już pełen żab
Leń
Na tapczanie siedzi leń, nic nie robi cały dzień
O wypraszam to sobie
Jak to ja nic nie robię?
A kto : siedzi na tapczanie?
A kto : zjadł pierwsze śniadanie?
A kto : dziś pluł i łapał?
A kto : po głowie się podrapał?
A kto : dziś zgubił kalosze?
No proszę, no proszę, no proszę!
Komentarze
Prześlij komentarz