Zajęcia w Gironie, 18 listopada

Biedronki 

Na ostatnich zajęciach kontynuowaliśmy listopadowy temat związany z Polską. Tym razem mówiliśmy o polskich symbolach narodowych. Wprowadzeniem do tematu było wspólne z Motylkami ułożenie puzzli przedstawiających białego orla na czerwonym tle. 
Po wykonaniu tego zadania mogliśmy już przystąpić do omawiania tak ważnych zagadnień jakimi są: pochodzenie państwa polskiego, jego symbole narodowe i odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918r. Z filmów edukacyjnych i wyjaśnieniach nauczycielki dzieci dowiedziały się o tych niełatwych dla nich sprawach, a bardzo ważnych w życiu narodu polskiego.
Po śniadaniu i zabawach na podwórku szkolnym kontynuowaliśmy patriotyczny temat, a ostatnią godzinę sobotniego spotkania przeznaczyliśmy na wykonanie kolorowego łańcucha na naszą szkolną choinkę i przygotowywanie jasełek bożonarodzeniowych. 
Po zajęciach wszystkie dzieci potrafiły wymienić polskie symbole narodowe. Dawid ze swoją mamą wykonali śliczne biało-czerwone chorągiewki z godłem Polski, które otrzymało każde dziecko. Bardzo dziękujemy za wspaniały prezent. Polskie Symbole Narodowe 
Mazurek Dąbrowskiego - hymn państwowy 
Godło - Orzeł Biały na czerwonym tle ze złotą koroną na głowie 
Flaga - prostokątny płat tkaniny o barwach czerwonej na dole i białej na górze 
Linki do filmów edukacyjnych wykorzystanych na zajęciach:
Jesteśmy Polką i Polakiem: https://www.youtube.com/watch?v=plug6OIrxRM 
Symbole narodowe - Polak mały: https://www.youtube.com/watch?v=FJ83BRqFPBA 
Nauka przez zabawę: https://www.youtube.com/watch?v=IxO2TmLKfzk 

Zadanie domowe 
Nauczyć się na pamięć jednej zwrotki Hymnu polskiego. 

Pozdrawiam i do zobaczenia na szkolnym spotkaniu bożonarodzeniowym, 
Maria Kołomyjec 

Motylki 

Ostatnie zajęcia poświęciliśmy obchodom Dnia Niepodległości. Uczniowie obu grup dowiedzieli się, że 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe. 
Na początku naszych szkolnych zajęć Motylki i Biedronki wspólnie układały z gry planszowej godło Polski, a także porządkowały słowa Hymnu Polskiego z układanki "Polak Mały". 
Następnie Dzieci prezentowały swoje zadanie domowe, opowiadając o danych miastach w Polsce, które odwiedziły. Nasi uczniowie piękne opowiadali o zabytkach, jakie widzieli, jedzeniu, jakie mieli okazję skosztować oraz o przygodach, jakich doznali w danym mieście. Nie zabrakło opowiadań ze zwiedzania Pałacu Kultury, ujrzenia kolorowych Pawi Królewskich w Łazienkach czy zrobieniu sobie pamiątkowego zdjęcia ze Smokiem Wawelskim. 
Podczas tych prezentacji uczniowie pracowali z ilustrowaną Mapą Polski dla Dzieci, odnajdując na niej dane miasto. Atutem mapy, z którą nasi uczniowie pracowali, są obrazki ukazujące charakterystyczne zabytki danych miast. Jest to mapa przygotowana z myślą o najmłodszych odbiorcach, a szata graficzna zachęca uczniów do jej studiowania. 
Po przerwie śniadaniowej Motylki i Biedronki kontynuowały zajęcia związane z tematyką patriotyczną. Dzieci dowiedziały się kim jest patriota, jakie mamy symbole Polski, jak nazywa się Hymn Polski oraz jaką postawę należy przyjąć przy odśpiewywaniu hymnu. 
Po tak intensywnej nauce dzieci udały się na szkolne podwórko, oddając się wspólnej zabawie. Po przerwie kontynuowaliśmy naukę czytania i pisania. Motylki za zadanie miały napisanie w zeszytach kilku zdań o miastach, które tego dnia prezentowały. 
Następnie rozpoczęliśmy przygotowania do naszych szkolnych jasełek, ucząc się wspólnie kolęd. ]
Na następnych zajęciach proszę Motylki o pisemne przygotowanie kilku zdań na temat wybranego miasta w Polsce oraz o dowiedzeniu się jakie świąteczne tradycje obchodzone są w Polsce w okresie Bożego Narodzenia. 

Zapraszam serdecznie na następne zajęcia, 
Milena

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kontakt

Rozkład zajęć 2022/2023

Co jest potrzebne aby zapisać dziecko do szkoły w Katalonii?