Zajęcia w Gironie, 10 czerwca

Biedronki i Motylki
 
To były przedostatnie zajęcia w bieżącym roku szkolnym. Jeden rok pracy w Szkole Polskiej w Gironie mamy prawie za sobą. Frekwencja dopisała, brakowało tylko dwoje dzieci. Zajęcia rozpoczęliśmy jak zwykle śpiewająco i tańcząco. 
Następnie zagraliśmy w Memo i przeszliśmy do poważnej rozmowy o zbliżających się wakacjach. Większość uczniów znała już plany wakacyjne, część pojedzie na pewno do rodziny do Polski. Pozostali jeszcze planują z rodzicami wakacyjny odpoczynek. Wakacje-to także czas urlopu rodziców. Zastanowiliśmy się wspólnie, co można robić w czasie wolnym od nauki, bo tak jest przecież w wakacje. Dzieci miały przeróżne propozycje. Zawęziliśmy nasze wypowiedzi do zabaw. Okazuje się, ze niektórzy znają doskonale zabawy w jakie bawili się ich rodzice. Sara zaprezentowała dzieciom grę ¨w gumę¨. Wszystkie dzieci mogły nauczyć się tej zabawy. Nie było to proste zadanie. 
Po przerwie śniadaniowej wykonywaliśmy w parach pracę plastyczną o tematyce wakacyjnej. Dzieci namalowały przepiękne obrazki , które umieściliśmy na naszej wystawie klasowej.
Główną atrakcją na podwórku szkolnym była oczywiście zabawa w chowanego. Wysłuchaliśmy wiersza W. Chotomskiej pt. Zabawa w chowanego i wybiegliśmy na dwór. Niestety upał, jaki panował tego dnia i temperatura sięgająca 39 stopni C uniemożliwiła nam dłuższą zabawę. Po powrocie do sali Motylki uczyły się czytać i pisać po polsku, a Biedronki rozmawiały o zabawach wodnych i wykonywały łódki z papieru. 
Pod koniec spotkania jak zwykle odbyły się zajęcia artystyczne naszego zespołu Promyczki pod czujnym okiem Pani Ani. Pracy było co niemiara ponieważ przygotowywany był występ artystyczny na zakończenie roku szkolnego w naszej szkole. 

Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia na kolejnych zajęciach połączonych z uroczystością zakończenia roku szkolnego, 
Ania, Maria i Babcia Sabina ze Szkoły Polskiej w Barcelonie 

Prośba do rodziców! Bardzo prosimy , aby na kolejne zajęcia dzieci przyszły ubrane w białe bluzeczki. 

Ania i Maria

Popularne posty z tego bloga

Rozkład zajęć 2017/2018

Kontakt