Szkoła Polska w Barcelonie - zakończenie roku szkolnego, 3 czerwca

Tym razem 3 czerwca, w historycznym miejscu dla Polaków jakim jest Rezydencja Vallcarca w Barcelonie (obecna nazwa: Albergue Mare de Deu de Montserrat), odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Polskiej w Barcelonie. Swoją obecnością zaszczycili nas: Konsul Generalny RP w Barcelonie - Pan Marek Ciesielczuk, Pani Iwona Małecka - Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego Katalońskiego-Polskiego w Barcelonie, Pani Barbara Caillot Dubus - pisarka, autorka bardzo ciekawych książek międzypokoleniowych dla dzieci oraz gościnnie wystąpił chór uczniowski Bel Canto z Aleksandrowa Łódzkiego.
Było to niezwykłe wydarzenie ze względu na kilka elementów. Na początku spotkania po przywitaniu wszystkich uczestników przez Dyrektorkę Szkoły Polskiej, Panią Ewę Hojnę, i wystąpieniu Pana Marka Ciesielczuka - Konsula Generalnego RP w Barcelonie, nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród dla uczniów za całoroczną pracę w zgłębianiu nauki języka polskiego , literatury, historii i tradycji polskich. 
Kolejnym punktem był występ chóru, który odśpiewał uroczyste Gaude Mater Polonia i kilka utworów ze swego repertuaru. Uroczystość ta była także doskonałym momentem na zakończenie i podsumowanie Projektu Czytelniczego pt. Książka moim przyjacielem, trwającym od stycznia do maja br w naszej szkole. Dzieci biorące udział w projekcie otrzymały dyplomy i nagrody. Wręczyła je Pani Maria Kołomyjec, nauczycielka w Szkole Polskiej w Barcelonie i Gironie. koordynatorka Projektu Czytelniczego. 
Dopełnieniem tematu czytelniczego było spotkanie z Panią Barbarą Caillot Dubus - zaprzyjaźnioną z naszą szkołą autorką niezwykłych opowieści o czasie minionym, ale w idealny sposób łączącą ten czas z teraźniejszością. Słuchaliśmy o historii powstania jej książek i o ludziach w nich występujących. Była możliwość zakupienia tychże pozycji książkowych i otrzymania dedykacji od autorki. 
Na zakończenie spotkania mogliśmy skosztować przepysznych gofrów Pani Maryli Stasiak ( smażonych na tzw. poczekaniu czyli na bieżąco do konsumpcji) oraz swobodnie porozmawiać w trakcie poczęstunku przygotowanego na tarasie przez nauczycielki. 
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za przybycie , zaangażowanie i niezwykle podniosłą atmosferę tego dnia. Życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Jednocześnie zapraszamy na ostatnie, już w wakacyjnym klimacie zajęcia w Szkole Polskiej w Barcelonie w sobotę 17 czerwca br. 

Grono Pedagogiczne Szkoły Polskiej w Barcelonie

Popularne posty z tego bloga

Rozkład zajęć 2017/2018

Kontakt