Klub Malucha 2 - spotkanie 3 czerwca

Tym razem nasze spotkanie miało charakter muzyczny. Po naszym tradycyjnym powitaniu piosenką „Witaj kolego! Witaj koleżanko!” i rozgrzewce wierszykami dźwiękonaśladowczymi „Szybko, powoli” i „Jedzie pociąg Czu, Czu, Czu”, poznaliśmy dźwięki takich instrumentów jak skrzypce, saksofon czy też kontrabas. Pomogła nam w tym książeczka dźwiękowa. Następnie pani Monika przedstawiła nam kilka instrumentów. Do rączek Klubowiczów powędrowały bębenki, grzechotki, cymbałki, tamburyn, trójkąt i flet. Powtórzyliśmy sobie nazwy instrumentów, a Klubowicze, którzy mieli w rączkach dany instrument, zaprezentowali nam króciutko, jak się na nim gra. Maluchy miały też okazję poeksperymentować do woli z instrumentami. W tle towarzyszyła im w tym muzyka instrumentalna. Kiedy muzyka przestała brzmieć, Klubowicze z pomocą rodziców wymieniali się instrumentami z jednym z kolegów i próbowali nowych dźwięków. 
Instrumenty pomogły nam również poznać lub ,w przypadku starszych Klubowiczów, utrwalić sobie nazwy kolorów. Pani Monika pokazała nam chorągiewki, których kolory rytmicznie sylabizowaliśmy grając na instrumentach. Każda sylaba to jedno uderzenie w instrument: 

ŻÓŁ-TY = DZYŃ-DZYŃ, 
CZER-WO- NY = BAM-BAM-BAM, 
ZIE-LO-NY= PLIM-PLIM-PLAM. 

Po tych dźwiękowych harcach dzieci stworzyły swoje własne instrumenty. Klubowicze w skupieniu wypełnili małe, plastikowe butelki kolorowym ryżem, grochem i soczewicą. W ten sposób powstały piękne grzechotki, przy których wtórze wesoło zaśpiewaliśmy piosenkę „Jedzie pociąg, jedzie pociąg a w pociągu dzieci”. Następnie naśladując panią Anię rytmicznie uderzaliśmy grzechotkami w dłonie i chowaliśmy je za plecami. To zadanie wymagało od Maluchów sporej uwagi. 
Nauczyliśmy się też nowej piosenki: ”Ja mam małą rączkę, która tańczyć chce. Otwieram, zamykam, odwracam, chowam ją.” 
Nadszedł czas na lekturę. Poznaliśmy Azorka i Kicię, którzy przygotowywali sobie nawzajem urodzinowe niespodzianki. Kicia była tak pochłonięta przygotowywaniem przyjęcia niespodzianki dla Azorka, że nie zauważyła, że to ona ma dziś urodziny. 
W naszym Klubie też mieliśmy solenizantkę. Mira poczęstowała nas pysznym tortem urodzinowym, a wszyscy Klubowicze zaśpiewali dla niej głośno „Sto lat! Sto lat!”
Ostatnią część zajęć spędziliśmy na placu zabaw na dachu, gdzie pożegnaliśmy się piosenką „Żegnaj kolego! Żegnaj koleżanko!”

Dziękujemy wszystkim za wspólne muzykowanie. 
Monika i Ania


Popularne posty z tego bloga

Rozkład zajęć 2017/2018

Kontakt