Klub Malucha 2 - ostatnie spotkanie 10 czerwca

Spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie piosenką “Witaj kolego! Witaj koleżanko!” i powitaniem w kole. Tym razem Klubowicze sami się przedstawili. To bardzo trudne zadanie dla tej grupy wiekowej, ale nasze Maluchy świetnie sobie dały radę. 
W ramach rozgrzewki powtarzaliśmy nazwy części ciała uderzając w nie leciutko w rytm muzyki średniowiecznej. Następnie poćwiczyliśmy koncentrację. Pomogły nam w tym grzechotki wykonane przez Klubowiczów tydzień wcześniej. Naśladując panią Anie Maluchy wybijały nimi rytm, a na dany znak chowały je za plecami. Przypomnieliśmy sobie również poznaną tydzień temu piosenkę „Ja mam małą rączkę, która tańczyć chce. Otwieram, zamykam, odwracam, chowam ją.” Pani Monika rozdała dzieciom instrumenty muzyczne i przypomniała ich nazwy. Zaszeleściły chorągiewki i przy w wtórze instrumentów przesylabizowaliśmy sobie nazwy ich kolorów. Dzieci miały również okazję swobodnie wypróbować instrumenty. Kiedy towarzysząca im w tle muzyka przestawała grać, dokonywały wymiany z kolegami i poznawały bliżej kolejne instrumenty. Po wspólnym muzykowaniu pani Ania pokazała dzieciom album z obrazkami, z których każdy symbolizował poznane w ostatnich miesiącach piosenki i wierszyki. Maluchy bez trudu rozpoznały postacie z piosenek np. Misia Mniam-Mniam i używając słów dźwiękonaśladowczych przypomniały wszystkim o czym opowiadały piosenki czy też wierszyki. 
To nasze ostatnie zajęcia przed wakacjami. Postanowiliśmy uczcić je małym koncertem życzeń. Zaśpiewaliśmy wspólnie piosenki, które zdaniem rodziców najbardziej przypadły do gustu ich pociechom. Zakręciły się dla nas koła autobusu. Misio Mniam-Mniam znów był głodny. Pomogliśmy małpce wykapać się . Nasze głowy wesoło powtarzały „Tak, tak, tak. Nie, nie, nie”. Koncert życzeń zamknęliśmy wierszykami dźwiękonaśladowczymi „ Szybko, szybko” i „Jedzie pociąg czu,czu, czu”
Spotkanie nabrało świątecznego charakteru również dzięki naszej ukochanej papudze, która przygotowała dla Maluchów niespodziankę. Bobek uznał, że wszyscy Klubowicze tak dobrze uczestniczyli w zajęciach, że zasługują na członkostwo VIP. Bobek podszedł do każdego z Klubowiczów, opowiedział wszystkim zebranym czym dany Klubowicz szczególnie się wyróżnił, a potem dotknął jego ramienia srebrną różdżką i uroczyście mianował Honorowym Klubowiczem. Każdy z naszych Klubowiczów VIP otrzymał piękny medal. 
Po tych emocjach Maluchy wzmocniły się drugim śniadaniem i pobawiły się w sali z zabawkami. 
Po przerwie nadszedł czas na plastelinową ucztę. Na talerzykach Klubowiczów pojawiły się własnoręcznie zrobione tęczowe owoce i warzywa oraz bardzo kusząco wyglądające muffiny. 
Wszystkim Klubowiczom życzymy wspaniałych wakacji. 

Do zobaczenia we wrześniu,
Ania i Monika

Popularne posty z tego bloga

Rozkład zajęć 2017/2018

Kontakt