Sprawozdanie z zajęć z 27 lutego

Krasnoludki młodsze

Na zajęciach młodsze Krasnoludki uczyły się podstawowego słownictwa związanego z budową ciała. Do tego celu dzieci najpierw pokolorowały obrazki Dory i Pinokia, a następnie je powycinały i pocięły. Powstałe w ten sposób puzzle, nazywając poszczególne części ciała, przylepiliśmy na kartki. Następnie odbyły się zajęcia muzyczne – nowy element naszych sobotnich spotkań! – prowadzone przez Pana Dominika. Przy akompaniamencie gitary i śpiewu, dzieci z wielką radością, nauczyły się wesołej i tanecznej piosenki „Pajacyk”. Po drugim śniadaniu dołączyliśmy do Krasnoludków starszych, żeby posłuchać wiersza Juliana Tuwima pt. Raz-dwa-trzy. Następnie dzieci odmalowały swoje dłonie i stopy. Zajęcia skończyliśmy zabawami ruchowymi, m.in. siedząc w kole i podając sobie piłkę, dzieci pokazywały jakąś część ciała. Kto pierwszy powiedział co to jest, dostawał piłkę i zadawał kolejne pytanie. Jako, że dzieci roznosiła pozytywna energia zajęcia zakończyliśmy wyścigami z piłką.
Do zobaczenia!
Kasia


Krasnoludki starsze


Tematem przewodnim w lutym było Moje ciało. I tak, na początku nazwaliśmy poszczególne części ludzkiego ciała. Krasnoludki prawidłowo określiły nazwy, problemem dla wszystkich było słowo TUŁÓW. Nawet kilkakrotne powtórzenie brzmienia tego wyrazu nie pomogło. Dlatego też poćwiczymy je jeszcze na następnym spotkaniu i będzie dobrze. Na zajęciach plastycznych postaciom w strojach kąpielowych dzieci dorysowywały garderobę i dowolnie kolorowały. Musimy przyznać , że pomysłowość dzieci była zadziwiająca. Kostiumy były bardzo ładne i ciekawe. Projektanci z pewnością dostrzegliby interesujące elementy do wykorzystania w swoich projektach. Następnie - po raz pierwszy dzieci wzięły udział w zajęciach z muzyki, które poprowadził pan Dominik. Grał na gitarze i śpiewał . Uczniowie byli zachwyceni nową piosenką O pajacykach. Po przerwie śniadaniowej kontynuowaliśmy nasz temat poprzez analizę wiersza Juliana Tuwima pt. Raz-dwa-trzy, mówiącym o trosce i dbaniu o nasze ciało i zdrowie. Już teraz dzieci mogą opowiedzieć rodzicom i dziadkom, co trzeba robić, żeby być zdrowym. Zajęcia zakończyliśmy rysowaniem przyborów toaletowych i odwzorowaniem własnej dłoni na kartce papieru. Chłopcy ozdobili swoje dłonie zegarkami, dziewczynki - biżuterią.
Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.
Maria i Pamela

Pszczółki i Wisła

Tematem przewodnim połączonych grup Pszczółek i Wisły była legenda o Syrence Warszawskiej. Zajęcia poświęciliśmy na zapoznanie się z treścią legendy, rozmawialiśmy o historii oraz o planie wydarzeń opowieści. Pszczółkowe dziewczynki i Wiślani chłopcy poradzili sobie świetnie z zadanymi pytaniami, udzielając odpowiedzi, których pisownię trzeba było czasem skorygować. Drugą część zajęć przeznaczyliśmy na prace manualne. Z kolorowych kartek wyklejaliśmy Syrenkę Warszawską - znak stolicy Polski. Zabawy było przy tym co nie miara. Wszystkie syrenki były godnie przygotowane przez młodych uczniów.
Ania

Muzyka

Nazywam się Dominik Wyskiel, jestem nauczycielem muzyki. Pochodzę z uroczo położonego miasteczka Dynów na Podkarpaciu. Ukończyłem Uniwersytet Rzeszowski, kierunek Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, oraz wydział kulturoznawstwa o specjalizacji kultura krajów karpackich (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sanoku). Jestem czynnym członkiem Stowarzyszenia Artystyczno-Teatralnego De-Novo w Dynowie. Stale staram się rozwijać jedno z moich wielu zainteresowań jakim jest muzyka, biorąc udział w ciekawych programach edukacyjnych w Polsce, Rumunii, Norwegii. Bardzo lubię pracować z dziećmi, które dają mi dużo satysfakcji. Praca z nimi pozwala rozwijać moje zdolności, zamiłowania oraz talent. Po raz pierwszy brałem udział w zajęciach Szkoły Polskiej w Barcelonie. Zaangażowanie, jak i odwaga dzieci pozwolił wspólnie stworzyć miłą atmosferę podczas nauki piosenek.
Moim podstawowym celem jest umożliwienie dzieciom rozwoju ich sfery artystycznej czyli wyobraźni, odwagi scenicznej, słuchu, śpiewu, artykulacji, dykcji, pamięci, jak i rytmiki.

Pozdrawiam,
Dominik W.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kontakt

Rozkład zajęć 2022/2023

Co jest potrzebne aby zapisać dziecko do szkoły w Katalonii?